Završeno EP u jedrenju za klasu Optimist, Tin Fike na 22. mjestu, Carla De Carina na 55.

1 - Tin Fike
2 - Carla De Carina
3 - Robert Jurinčić

Završeno je Europsko prvenstvo u jedrenju za klasu Optimist u nizozemskom Scheweningenu. Jedriličari „Vala“ Tin Fike i Carla De Carina koji su bili u sastavu hrvatske reprezentacije postigli su zapažene rezultate.
Tin Fike se u konkurenciji dječaka u konačnici plasirao na 22. mjesto, dok je Carla De Carina u konkurenciji djevojčica zauzela 55. mjesto. Glavni trener reprezentacije Hrvatske bio je Robert Jurinčić, također iz „Vala“, od kojeg smo dobili i završno izvješće s ovog velikog natjecanja:
- Zadnjeg dana prvenstva odjedren je jedan plov, a prvenstvo je završeno sa maksimalnim brojem od 10 plovova. Uvjeti na moru bili su vrlo slični onima od prethodnih dana, vjetar snage 12-14 čvorova, s velikim valovima i jakim strujama.
Ja kao trener zadovoljan sam prikazanim jedrenjem naših jedriličara. Znam da su dali svoj maksimum. Tin je na kraju zauzeo odlično 22. mjesto, žao mi je malo što je Tin pri kraju prvenstva napravio dvije greške, koje su ga uz pucanje dijela opreme koštale još boljeg rezultata.
Carla je u regatu ušla jako dobro, u kvalifikacijama je jedrila vrlo dobro i ušla u zlatnu grupu što je bio i naš cilj. Nažalost u finalnim jedrenjima nedostajalo joj je i malo sreće, a u nekim trenucima mirnoće i strpljenja.
Nadam se da će Carla i Tin svojim radom i dobrim jedrenjem kroz izborne regate i sljedeće godine izboriti mjesto u kadetskoj reprezentaciji te će na sljedećem Europskom prvenstvu s ovogodišnjim iskustvom još bolje jedriti i zauzeti još bolje plasmane. Ovim putem čestitao bih svim našim reprezentativcima, a posebno Tinu i Carli na ostvarenim rezultatima na Europskom prvenstvu u Scheweningenu. – rekao je Robert Jurinčić.