21. kolo: CRIKVENICA - BIOGRAD  28:32 (12:16)

Crikvenica 29.4..2017. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 30. Suci: Knežević i Tunuković (oba iz Vrpolja).

CRIKVENICA: Dražen Sertić, Daskijević 9 (2), Marušinac 1, Damir Sertić 6, Huljina 3, Karaula, Stanić 3, Svetić 3, Kapelari 3.

BIOGRAD: Tomić, Bruno Jeličić 1 (1), Kazija, Pelicarić 2, Došen 3, Petrović 3, Pribilović 3, Mikulić, Pavlović, Kapitanović, Duvnjak 7, Hrvoje Jeličić 1, Sakić 8, Zorica 4 (2).

Sedmerci: „Crikvenica“: 3 (2), „Dubrovnik“: 3 (3).
Isključenja: „Crikvenica“: 4', „Dubrovnik“: 10'.
Crveni karton: Roko Pribilović

Pred zaista malim brojem gledatelja i malim brojem igrača u zapisniku (ovoga puta ih je bilo devet), rukometaši „Crikvenice“ su zaključili natjecateljsku  sezonu 2016./2017. u svojoj dvorani, porazom od vrlo dobre momčadi „Biograda“.
Od samog početka utakmice gosti su imali vodstvo koje je u 8. minuti već bilo 4 gola prednosti (2:6). Zahvaljujući vrlo raspoloženom golmanu Tomislavu Tomiću, gosti lako održavaju i povećavaju stečenu prednost, pa je u 24. minuti rezultat 8:14. Do kraja poluvremena gosti ipak malo posustaju što domaćini koriste i smanjuju razliku na 4 gola, pa je  na poluvremenu rezultat 12:16.
Na početku drugog poluvremena činilo se da će nakon početna 2 gola gostiju utakmica biti lišena rezultatske neizvjesnosti, međutim s tim se nisu složili domaćini. Od 34. do 44. minute Crikveničani igraju jako dobro, pa uz nekoliko brzih kontranapada vođenih raspoloženim Damirom Sertićem, preokreću rezultat i prvi puta na utakmici vode, rezultat je 22:21. Uslijedila je reakcija trenera „Biograda“ Danijela Duvnjaka koji poziva time-out, kako bi zaustavio očiti pad svojih igrača. Sljedećih 9. minuta igralo se vrlo dinamično i atraktivno s puno sedmeraca na obje strane, presječenih lopti i obrana golmana. U toj brzini, gosti se bolje snalaze pa preokreću rezultat i u 53. minuti vode 2 razlike (23:25).
Rukometaši „Crikvenice“ se u završnih 7 minuta nisu uspjeli ponovo vratiti u utakmicu, te utakmica završava rezultatom 28:32. Još jednom se pokazalo da rukometaši „Crikvenice“ ni na domaćem terenu nemaju dovoljnu širinu klupe te zbog nemogućnosti rotacije igrača rezultat ne može biti drugačiji. Kod domaćina istaknuli su se Teo Daskijević sa 9 postignutih pogodaka te Damir Sertić sa 6 postignutih pogodaka. Kod gostiju uz golmana Tomića najbolji su bili Danijel Duvnjak sa 7 postignutih pogodaka i Ante Sakić s 8 postignutih pogodaka.

Bila je to zadnja prvenstvena utakmica rukometaša „Crikvenice“ u našoj Gradskoj sportskoj dvorani i oproštaj od prvoligaškog rukometa u našem gradu, barem na neko vrijeme. U zadnjem kolu rukometaši „Crikvenice“ igraju protiv „Kozale“ u Rijeci.