Vrlo važna pobjeda rukometaša "Crikvenice": svladan "Hrvatski dragovoljac"

14. kolo: CRIKVENICA – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 34:27 (14:10)

Crikvenica, 4.3.2017. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Medved i Murić (Varaždin).

CRIKVENICA: Dražen Sertić, Daskijević 5, Stupar, Melon 9 (2), Huljina 3, Karaula, Benić, Stanić 8, Svetić 2, Kapelari 2, Mazzarroli 5, Dokoza.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: M. Maleničić 3, Perić, Bočkaj 1, Pocrnja, Klarić 4, Ercegović, Pranjić 6, Galiot 1, Glavaš, Kutleša, Grgat 3, S. Maleničić, Vukasović 1, Jakeljić, Plazibat 8 (3).

Sedmerci: „Crikvenica“ 3 (2); „Hrvatski dragovoljac“ 4 (3).
Isključenja: „Crikvenica“ 10'; „Hrvatski dragovoljac“ 8'.

Novu, vrlo važnu pobjedu izvojevali su rukometaši „Crikvenice“ protiv direktnog konkurenta u borbi za opstanak – momčadi „Hrvatskog dragovoljca“ iz Dugog Rata.
Početak utakmice pripao je gostima koji su Crikveničane iznenadili vrlo brzom realizacijom napada, tako da je u 5. minuti na semaforu bilo 1:4. Odmah je reagirao trener Senko Smoljan koji je pozvao time-out, nakon kojeg je utakmica poprimila sasvim drugi tijek. Već u 11. minuti „Crikvenica“ je izjednačila na 6:6, a u tom razdoblju obranama se istakao Dražen Sertić. Čvrstom igrom u obrani domaći rukometaši potpuno su otupili gostujući napad, tako da su u posljednjih deset minuta prvog poluvremena primili samo jedan gol. Posebno efikasan u prvom dijelu bio je Toni Melon koji je zabio 5 golova, pa se na odmor otišlo vodstvom „Crikvenice“ od 14:10.

U nastavku smo gledali stalnu jurnjavu i nastojanja gostiju da preokrenu rezultat, međutim, pametnom igrom rukometaši „Crikvenice“ su održavali i povećavali vodstvo. U 42. minuti bilo je 22:16, u 51. minuti 26:20, u 57. minuti 32:25, što sve govori da gosti praktički nisu imali šanse doći do bodova u Crikvenici.
U drugom dijelu odlično je odigrao Antonio Stanić, uz njega i Dorian Mazzarolli, međutim, nepravedno bi bilo bilo koga posebno isticati. Nije fraza, ali baš svi igrači koji su igrali zaslužili su svaku pohvalu, naravno kao i trener Smoljan koji je opet doveo momčad do pobjede.
Ovakvom igrom i pristupom rukometaši „Crikvenice“ će sigurno izboriti opstanak u ligi, bez obzira na trenutni rezultatski zaostatak.