22. kolo: MURVICA – DALMATINKA 31:32 (17:16)

Crikvenica, 12.5.2021. Gradska sportska dvorana. Suci: Davor Lončar i Zoran Lončar (Varaždin).
MURVICA: Strukar, Ljubanović, Prevendar, Jelenović 8 (2), Grozdek, Filipović 4, Masnić 6, Mandekić, Lekaj 3, Rajković, Debelić 10, Lorbek, Lončarić, Tomić.
DALMATINKA: Galov, Jarak 5, Vladimir 7, Dropuljić, Zelić 5, Bule 3, Jerković, Magdalena Žderić 3, Radoš 3, Oršulić 3, Iva Žderić 2, Krilić 1, Jelčić, Tolić.

Sedmerci: „Murvica“: 3 (2); „Dalmatinka“: 6 (4)
Isključenja: „Murvica“: 10'; „Dalmatinka“: 8'

Ubrzanim ritmom nastavlja se prvoligaško prvenstvo rukometašica. Sinoć su u Gradskoj sportskoj dvorani utakmicu 22. kola odigrale rukometašice „Murvice“ i „Dalmatinke“ iz Ploča, dvije ekipe koje se bore za ostanak u ligi i bodovi iz ove utakmice imali su posebnu težinu.
Nažalost, naše rukometašice su nakon subotnje utakmice u Varaždinu doživjele još jedan minimalan poraz, čime su si znatno zakomplicirale situaciju u borbi za zadržavanje prvoligaškog statusa.
Utakmica je za „Murvicu“ počela sedmorka: Sara Mandekić na golu, Dilja Lekaj i Rea Jelenović na krilima, Ana Debelić na pivotu, te Petra Filipović, Silvija Masnić i Dorotea Prevendar na vanjskim pozicijama. Od 15. minute na golu je bila Nikolina Strukar, a kratku dionicu odigrala je Kristina Grozdek. I to su bile sve igračice koje su odigrale jučerašnju utakmicu, pošto trener Ramiz Džekić opet na raspolaganju nije imao velik broj igračica koje su ozlijeđene.
„Murvica“ je počela dobro, u 6. minuti je imala vodstvo od 6:2, ali su gošće sa 4 uzastopna gola uskoro izjednačile na 6:6. Do kraja poluvremena igralo se vrlo izjednačeno, a u 23. minuti „Dalmatinka“ odlazi na +3 (11:14). Završnica prvog poluvremena ipak pripada „Murvici“, projektilima izvana Silvije Masnić i kontrom Ree Jelenović na poluvrijeme se odlazi rezultatom 17:16. za domaće.
Od 35. minute „Dalmatinka“ preuzima vodstvo (19:20) i drži ga sve do 50. minute kad naše rukometašice izjednačuju na 28:28. U tom razdoblju igrala se vrlo žustra utakmica s puno tempa i igralo se praktički „gol za gol“ s obje strane. Obrana „Murvice“ imala je puno problema s Renatom Vladimir i njenim prodorima po sredini, u napadu je dobro funkcionirala suradnja vanjskih igračica i Ane Debelić na pivotu.
Njenim golom u 52. minuti „Murvica“ je povela 29:28, međutim u sljedećih 5 minuta naše igračice nisu postigle gol, dok je „Dalmatinka“ s 4 uzastopna gola u 57. minuti došla na velikih 29:32. Pokušale su u zadnje tri minute naše rukometašice dostići ovaj rezultat, Lekaj i Debelić su smanjile na 31:32, ali su gošće ipak uspjele sačuvati prednost za konačnu pobjedu.
Glavni razlog poraza „Murvice“ leži u tome što je početna šestorka „Murvice“ odigrala u istom sastavu skoro pa čitavu utakmicu, trener Džekić nije imao igračice za rotaciju u ovako zahtjevnoj utakmici. Treba reći i da je u 4-5 navrata sreća okrenula leđima našim igračicama, lopte su završavale na prečki i onda malo ispred linije, kad je već gostujuća vratarka bila savladana.
Rukometašice „Murvice“ zaslužuje čestitke za silan angažman i htijenje na jučerašnjoj utakmici za koji ovaj put nisu nagrađene pozitivnim rezultatom.
Ovim porazom „Murvica“ je došla u neugodnu situaciju da u zadnje četiri utakmice izbori ostanak u ligi. Preostala su gostovanja u Osijeku i Zagrebu protiv „Lokomotive“ te utakmice protiv „Splita 2010“ i ona koja bi mogla biti presudna, protiv „Sesveta“ u Crikvenici.
Iz lige ispadaju tri ekipe, dvije od njih su „1234 Virovitica“ i „Sinj“, nadajmo se da treća neće biti „Murvica“.