1 - Veselje igrača "Mornara" nakon pobjede u susjedskom derbiju
3 - Vlado Matejčić u napadu na gol Selčana

Crikvenica, 8.4.2017 Gradska sportska dvorana Gledatelja: 210. Sutkinje: Pahor i Trbović (obje iz Rijeke).
MORNAR: Zena, Matejčić 7, S. Domijan, Čupić 4, Mrakovčić 7, Jelovac 3, Car, Mijić 3, I. Domijan 3, Oroši.

SELCE: Tot, Roko Antić 2, Brnić 4, Pobor, Orlić 2, Aleksandar Antić 2, Kabalin, Senko Antić, Poštić 1, Čajić, Piškulić, Krpan, Krišković, Seferagić 2(1), Cuculić 4, Jeličić.

Sedmerci: „Mornar“: 2 (0) „Selce“: 2(1).
Isključenja: „Mornar“: 6', „Selce“: 6'.

Utakmica između „Mornara“ i „Selca“ opravdala je epitet derbija, prije svega po ambijentu na tribinama. Simpatizeri jedne i druge momčadi su u prilično velikom broju (s pozicije današnje realnosti) došli podržati svoje momčadi.
Rukometaši „Mornara“ u utakmicu su ušli iznenađujuće borbeno i angažirano što nije bio slučaj u nekoliko njihovih posljednjih utakmica. Bilo je očito da su za susjedski derbi bili posebno motivirani, ogled Selčana i Dramaljaca je ipak više od obične prvenstvene utakmice, riječ je o dugogodišnjem velikom rivalstvu. Selčani su u utakmicu ušli bez svog prvog igrača Dina Baćića i to je očito imalo utjecaja na tijek susreta i njihov način igre.
Na početku utakmice rukometaši „Selca“ izgledaju pomalo izgubljeno i nekoordinirano što ekipa „Mornara“ izvrsno koristi, pa u 15. minuti na krilima Matejčića, Čupića i izvrsnog golmana Zene odlazi na veliku prednost od 5 golova (9:4). U nastavku se spomenutom trojcu priključuje  i efikasni Mrakovčić te se na poluvrijeme odlazi sa rezultatom 13:8 za „Mornar“. Treba napomenuti da bi rezultat bio i veći da na vratima „Selca“ nije bio raspoloženi Darko Jeličić koji je obranio puno teških lopti.

U početnim minutama drugog dijela rukometaši „Selca“ postižu dva uzastopna gola te smanjuje rezultat na 13:10, no slijedi odlučna reakcija Dramaljaca koji u sljedećim minutama dodatno pojačavaju efikasnost u napadu i čvrstoću u obrani pa u 45. minuti odlaze na velikih 6 pogodaka prednosti, rezultat je 20:14.
U posljednjih desetak minuta Selčani ne nalaze način da sustignu „Mornar“, pada i njihov voljni moment što Dramaljcima omogućava da susret mirno privedu kraju. U tim trenucima uspjeli su pokazati i nešto rukometne atrakcije, cepelin Jelovca  i realizatora Mrakovčića digao je na noge njihove navijače.
Golman domaćih Ljiridonu Zena bio je nepremostiva prepreka za rukometaše „Selca“, a samo 17 postignutih . golova Selčana zorno pokazuje koliko je dobra bila obrana „Mornara“. Kod Selčana valja istaknuti golmana Darka Jeličića, te Marina Cuculića i Antonija Brnića oba sa 4 postignuta pogotka.

- Protivnici su ovu utakmicu shvatili puno ozbiljnije. Zapali smo u neku krizu što su domaćini odlično iskoristili. Nedostajao nam je Dino Baćić, ali to nam ne bi trebao biti nikakav alibi. Domaćini su bili bolji i treba im čestitati, rekao je nakon utakmice Leo Seferagić.

- Oduvijek sam smatrao da domaći igrači trebaju činiti okosnicu momčadi da bi shvatili pravi značaj ovog derbija. Kod nas su gotovo svi igrači domaći - Crikveničani i mislim da je to dalo konačnu prevagu da je utakmica otišla u našu korist, izjavio je nakon utakmice Vladimir Matejčić.

- Mislim da tablica prikazuje pravi omjer snaga. Smatram da smo mi zasluženo u drugoj ligi što ne mogu reći i za Selčane te mislim da im treba ipak malo više iskustva igranja u ovoj ligi, rekao je Tedi Mrakovčić.