Visokom pobjedom rukometašice "Murvice" zaključile sjajnu natjecateljsku godinu

2. HRVATSKA LIGA RUKOMETAŠICA – ZAPAD

11. kolo: MURVICA – SAMOBOR  26:17 (16:5)

Crikvenica, 10.12.2017. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Abramović i Štefančić (Rijeka).

MURVICA: Romina Antić, Kršul 1, Butković 4, Papić 1 (1), Skorić 1, Grozdek 1, Filipović 5, Ljubanović 3, Mandekić, Tus 2, Debelić 2, Matea Pešut, Poslek, Nika Car 2, Matijašić 4 (2), Krešić.

SAMOBOR: Pilić, Haramina, Hofer, Radek 4, Prodanović 1, Vapnar, Loparić 1, Belanić, Kupres, Kozlovec 6 (2), Katanec, Kanceljak 2, Tomašković 1, Božić 1, Matijašić 1, Kovač.

Sedmerci: „Murvica“: 5 (3),  „Samobor“: 3 (2), Isključenja: „Murvica“: 6', „Samobor“: 2'.

Rukometašice „Murvice“ su visokom pobjedom protiv ekipe „Samobora“ zaključile sjajnu natjecateljsku godinu, najbolju u povijesti kluba. Nakon osvajanja Županijskog kupa u srijedu u Senju sinoć su u crikveničkoj dvorani potvrdile naslov jesenskih prvakinja i to s tri boda prednosti ispred drugoplasiranog „Rudara“. Tako su se potvrdile prognoze da će naše rukometašice biti glavne kandidatkinje za ulazak u prvoligaško društvo, za tu su opciju stvoreni konkretni, čvrsti temelji. Osim jednog neriješenog ishoda protiv „Senije“ u Senju sve su ostale utakmice završile pobjedama „Murvice“ i to prilično uvjerljivo, bez neizvjesnih završnica.

Tako je bilo i sinoć protiv Samoborki, koje nisu imale nikakvih šansi protiv naših rukometašica, kojima je u prvoj postavi nedostajala ozlijeđena Marijeta Lekaj. Međutim i bez nje je „Murvica“ postavila neprelaznu obranu, tako da je u 19. minuti rezultat na semaforu bio 9:1, a do kraja prvog poluvremena „Murvica“ je primila samo 5 golova. Odlično je branila Sara Mandekić, a istakle su se Ena Ljubanović i Antonija Butković na krilnim pozicijama, uz rutinski dobru igru ostalih igračica iz udarne sedmorke.
U drugom poluvremenu trener „Murvice“ Mladen Prskalo uveo je u igru sve igračice koje su bile u sastavu, a svoju priliku za dokazivanje iskoristile su mlade Antonija Matijašić i Nika Car.
Sada slijedi dvomjesečna prvenstvena stanka koju će trener Prskalo iskoristiti za dodatno podizanje razine igre naših rukometašica, koje su za prikazano u godini na izmaku zaslužile velike, velike čestitke.