Visoka pobjeda "Murvice" protiv Siščanki uz zapažen nastup Antonije Matijašić

3,4 - Petra Filipović u karakterističnim akcijama pred golom Siščanki
6 - Nataša Kolega i Nenad Ivančić na utakmici "Murvice" i "Siska"

MURVICA: Antić, Butković 2, Papić 1, Skorić 5 (3), Grozdek 2, Filipović 8, Marijeta Lekaj 3 (2), Ljubanović, Mandekić, Tus 1, Debelić 2, Matea Pešut, Lončarić, Nika Car, Matijašić 6 (1), Krešić.

SISAK: Kardaš, Antić, Potkonjak, Briševac 2, Čavrak, Stanojević 1, Knežević 7, Barbara Nišević 4 (2), Repustić 1, Kasa 1, Trifković, Matea Nišević 4, Đurić, Gućanac.

Sedmerci: „Murvica“:7 (6), „Sisak“:3 (2).
Isključenja: „Murvica“: 2', „Sisak“: 6'.

Dobrom igrom protiv rukometašica „Siska“ i uvjerljivom pobjedom, rukometašice "Murvice" su nagovijestile još jednu uspješnu sezonu s ambicijom borbe za vrh ljestvice.
Trener Prskalo utakmicu je počeo s najjačom postavom – Sara Mandekić na golu, Marija Tus, Marijeta Lekaj, Petra Filipović, Ana Debelić, Ivona Skorić i Antonija Butković. Ispitivanje snaga trajalo je prvih 7-8 minuta i do rezultata 3:2 za „Murvicu“, nakon čega domaće igračice iz minute u minutu povećavaju prednost.

U preostalih dvadesetak minuta do poluvremena primile su samo 3 gola, tako da su do odmora imale velikih 17:5. Ključ uspjeha bio je u odličnoj obrani „Murvice“ koju su gošće vrlo teško probijale, dok su s druge strane efikasnom i raznovrsnom igrom u napadu domaće brzo skršile otpor Siščanki. Priliku za igru dobile su tada i igračice izvan prve sedmorke no to se nije odrazilo na rezultat, „Murvica“ je u nekoliko navrata imala prednost i od 14 golova (20:6, 24:11, 26:12). U samom finišu utakmice ipak dolazi do opuštanja kod domaćih što koristi Katarina Knežević da serijom golova smanji rezultat na konačnih 30:20.

Posebnu pozornost na sebe je skrenula mlada Antonija Matijašić koja je prije 6 dana proslavile tek petnaesti rođendan. Trener Prskalo uveo ju je u igru krajem prvog poluvremena, a Antonija se do kraja utakmice istakla dobrom i efikasnom igrom postigavši 6 golova.
Najbolja u redovima „Murvice“ bila je Petra Filipović koja je uz 8 postignutih golova najvećim dijelom utakmice bila glavni pokretač akcija domaćih rukometašica.
Prva utakmica rukometašica „Murvice“ u svojoj dvorani u novoj sezoni privukla je na tribine solidan broj posjetitelja, među kojima je bila i naša proslavljena rukometašica Nataša Kolega.
U sljedećem kolu rukometašice „Murvice“ igraju protiv rukometašica „Zaprešića“ koje su u prva dva kola zabilježile dvije pobjede.