Visok poraz vaterpolista "Crikvenice" u Dubrovniku

8. kolo: GUSAR – CRIKVENICA  27:7 (4:2, 8:1, 5:1,10:3)

Dubrovnik, 30.4.2022.

GUSAR MLINI: Grbić, Mozara 1, Jurić 4, Paskojević 3, Perić 1, Pavlić 2, Vidosavljević-Vučić 2, Jarak 5, Špetić 2, Raguž 1, Sambrailo 5, Šopar, Balić, Petrović.
CRIKVENICA: Stojčić Mureta, Luka Barišić 1, Galić 1, Blažičević, Doknić, Pavlić 1, Novkovski, Marko Barišić, Domijan, Kirinec 3, Škiljan 1, Krota, Pavlić, Šurbek. Trener Brozičević.

Vaterpolisti „Crikvenice“ gostovali su u subotu u Dubrovniku gdje su visoko poraženi od momčadi „Gusara“ iz Mlina. Izvješće s ove utakmice dobili smo i Vaterpolo kluba „Crikvenica“:
- Mladi crikvenički vaterpolisti doživjeli su u Dubrovniku rezultatski najviši poraz u ovogodišnjoj 1.B HVL. Međutim, početak utakmice nije ukazivao da nas čeka kanonada domaćih. Naime, nakon što je prvu loptu na plivanju osvojio Enrino Škiljan uspijevamo čak i povesti golom našeg centra Svena Kirineca. Uspijevamo čak i izjednačiti na 2:2, da bi potom domaći na prvi odmor otišli na 4:2.
U drugoj četvrtini je uslijedio potop. Domaći udaraju čvrsti presing, pametnom igrom koristeći neiskustvo naših mladića, koristeći naših čak 8 izgubljenih lopti odlaze na nedostižnu prednost od čak 12:3. U trećoj četvrtini nastavljena je serija golova domaćih, uz naših 7 izgubljenih lopti. Do kraja utakmice domaći zabijaju još 10 golova za konačnih 27:7.
U crikveničkim redovima istakao se raspoloženi vratar Borna Stojčić Mureta i Bože Galić sa lijepim golom kada je driblingom uspio prevariti domaćeg igrača i vratara. Kod domaćih najefikasniji su bili Jure Jarak i Toni Sambrailo svaki sa po 5 golova.
Naše vaterpoliste očekuju još 3 utakmice do kraja lige:
- 7.5. - domaća utakmica sa dubrovačkim "Bellevue" u Rijeci
- 14.5. - gostovanje kod "Galeba" iz Makarske
- 21.5. - domaća utakmica sa splitskim "POŠK 1937", u ovom trenutku vodećom momčadi lige.

1. POŠK 1937 8 7 1 0 107:63 22
2. BELLEVUE 7 6 0 1 101:55 18
3. ZAGREB 8 6 0 2 112:69 18
4. JADRANKKOSTRENA  101:98  15
5.  GUSAR MLINI  137:85  15
6. OPATIJA LRH  139:90  12
7. OSIJEK  131:24  12
8. SISCIA  105:97