Visok poraz "Mornara" u Rovinju, uz značajnu ulogu sudačkog para iz Rijeke

13. kolo: ROVINJ – MORNAR  32:22 (16:10)

Rovinj, 11.3.2017. Školska sportska dvorana „Mladost“. Gledatelja: 100. Suci: Luketić i Tomović (Rijeka).

ROVINJ: Tony Zarev 3, Bašić 4, Ćopić 1, Popović 8 (1), Đukanović 7, Perkunić 4, Gašpić, Massarotto, Deni Zarev 3, Krosnjak, Sošić 1, Badurina, Čabran.

MORNAR: Zena, Oroši 3, Matejčić 5, Čupić 4, Jurić 2, Albin Mutiši, Britvić 2 (1), Mrakovčić 2, Bilobrk 4 (2), Car, Mijić.

Sedmerci: „Rovinj“: 4 (1), „Mornar“: 4 (3)
Isključenja: „Rovinj“: 6': „Mornar“: 16'.

Rukometaši „Mornara“ doživjeli su težak poraz u ogledu s Rovinježima, međutim razlika je definitivno prevelika i posljedica je nekoliko okolnosti.
Najprije, Dramaljci su i u ovu utakmicu ušli oslabljeni, uz duže vrijeme ozlijeđenog Medvedeca i suspendiranog Armena Mutišija, nije igrao ni bolesni Ivan Domijan, a kad se u 15. minuti ozlijedio Luka Jurić drastično je skraćen roster momčadi „Mornara“.
Ipak, prvih dvadeset minuta „Mornar“ je igrao prilično dobro, držali su korak s domaćim rukometašima, međutim u 22. minuti došlo je do situacije koja je odredila daljnji tijek utakmice. Jednu kontru domaćih prekršajem zaustavlja Tedi Mrakovčić, a sudac Tomović mu prestrogo dodjeljuje direktan crveni karton. Dramaljci opravdano prigovaraju sudačkom paru, za što ubrzo bivaju „nagrađeni“ s još nekoliko isključenja na dvije minute, pa su neko vrijeme igrali sa svega 3 igrača u polju.
Domaći naravno sve ovo koriste i podižu razliku na + 6 (16:10) na poluvremenu, a onda tijekom drugog poluvremena do najvećih +12 (31:19). U svemu lošem bilo je i dobrih trenutaka, trener Tomislav Čupić ističe dobar nastup mladih Ivana Britvića i Albina Mutišija.
Za kraj citirat ćemo što je Tedi Mrakovčić izjavio u zapisnik nakon uutakmice:
- Nakon uvoda u utakmicu i brojnih pogrešaka sudaca u 20. minuti ulazim u igrača na njihovoj polovici da spriječim kontranapad i sudac mi daje crveni karton šta nije bio, eventualno dvije minute. Nakon toga sudac govori delegatu da je samo čekao da neki igrač Mornara napravi grublji faul. U paru Tomović-Luketić sudi jedan sudac, Tomović, a drugi promatra. Na svaki komentar bilo koje ekipe se igračima smije u lice što je neprimjereno za suca. Molio bih da se neka njihova utakmica dođe pogledat jer ovo je smiješno kako oni sude - izjavio je Tedi Mrakovčić.