Velika pobjeda rukometašica "Murvice" u Zaprešiću

3. kolo: ZAPREŠIĆ – MURVICA  25:34 (15:19)

Zaprešić, 14.10.2017. ŠRC Zaprešić. Gledatelja: 50. Suci: Ivančić i Kordić (Zagreb).
ZAPREŠIĆ: Sučec, Čutunić 2, Horvat, Vučković 9, Krpan 1, Vucić 2, Rončević 2, Pasarić 6, Belinić, Vandero-Humljan 2, Strugar, Ljubičić, Oremuš 1, Misir Brnada.
MURVICA: Antić, Butković 3, Skorić 10 (2), Grozdek 1, Filipović 12, Lekaj 4, Ljubanović, Mandekić, Tus, Debelić 2, Marta Pešut, Matea Pešut, Poslek, Tomić, Matijašić 2, Krešić.
Isključenja: „Zaprešić“: 6', „Murvica“: 0'
Sedmerci: „Zaprešić“: 0'; „Murvica“: 3 (2).

Uoči odigravanja utakmica 3. kola na ligaškoj ljestvici „Zaprešić“ je zauzimao prvo mjesto, „Murvica“ je s nešto slabijom gol-razlikom bila druga, pa je ta utakmica s pravom imala epitet derbija kola.
Ta činjenica kao i saznanje da se ekipa „Zaprešića“ značajno pojačala u odnosu na prošlu sezonu, bili su dovoljan razlog da rukometašice „Murvice“ s puno respekta uđu u jučerašnju utakmicu.
Početak susreta pripao je domaćim rukometašicama koje su u prvih desetak minuta tri puta imale prednost od 3 gola (4:1, 6:3, 9:6). Zaprešićanke su prelagano postizale golove, obrana „Murvice“ nije funkcionirala na način kako bi to trener Mladen Prskalo želio. Posegao je tada Prskalo za novim rješenjima, stalnim rotacijama vanjskih igračica i flasterom na najboljoj domaćoj igračici Mirni Vučković.
Konstantan pritisak i bolja igra u obrani rukometašica „Murvice“ urodili su plodom, pa je u zadnjih desetak minuta „Murvica“ potpuno  preokrenula rezultat. Na poluvremenu je bilo već velikih + 4 za naše rukometašice (15:19), a u drugom poluvremenu „Murvica“ je opet bila onaj poznati „stroj“ koji iz minute u minutu „melje“ protivnice.
Razlika u korist „Murvice“ je iz minute u minutu rasla, da bi se semafora zaustavio na konačnom rezultatu 25:34. U sastavu „Murvice“ u Zaprešiću su najbolje bile efikasne Ivona Skorić i Petra Filipović, Ana Debelić i Marijeta Lekaj, a u zadnjim minutama priliku za igru su dobile i mlađe igračice.
Jučerašnja pobjeda za „Murvicu“ ima veliku težinu jer će se iz Zaprešića sigurno teško odnositi bodovi.
Nakon ovog kola „Murvica“ se izdvojila na vrhu ljestvice kao jedina ekipa uz labinski „Rudar“ koja ima stopostotni učinak. Sljedeće subote rukometašice „Murvice“ u Crikvenici dočekuju ekipu „Arene“.