Velika pobjeda rukometaša "Mornara" protiv "Pećina"

Slavlje rukometaša "Mornara" nakon pobjede protiv "Pećina"

Crikvenica, 4.12.2016. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 110. Suci: Bernobić i Kalčić (oba iz Rijeke).

MORNAR: Zena, Matejčić 4, Čupić 4, Jurić 2, Medvedec 8 (2), Britvić, Pavlić 1, A. Car, Bilobrk 1, Mutiši, K. Car, Mrakovčić 3 (1), Oroši, Knežević, Domijan 6.

PEĆINE: Pejčinović, Balas 3, Švabić 1, Kostelac, Lipović 5 (4), Sila, Vučić, Vujović 3, Pribanić 2, Matošević, Lukačić 1 (1), Sančanin, Bakunić 1, Gaši 6, Pešutić, Katalinić 5.

Sedmerci: „Mornar“ 5 (3); „Pećine“ 7 (5).
Isključenja: „Mornar“ 6', „Pećine“ 6'.

Veliku, možda i najveću pobjedu u dosadašnjem dijelu prvenstva ostvarili su jučer rukometaši „Mornara“ protiv „Pećina“. Riječani su bili jedina momčad koja je u dosadašnjem dijelu prvenstva imala stopostotni učinak – osam pobjeda iz osam utakmica, a Dramaljci su u utakmicu ušli kao drugoplasirana momčad lige.
Bio je to derbi u svakom pogledu, naročito zato što se igrao u zadnjem kolu prvog dijela prvenstva.
Igrači „Mornara“ su u utakmicu ušli vrlo angažirano tako da su već u 7. minuti imali prednost 4:1. Obranu gostiju sjajno je probijao Čupić, uz asistenciju Matejčića i Mrakovčića. Međutim, zahvaljujući brzopletim greškama Dramaljaca u napadu i odličnom Siniši Sančaninu na golu „Pećina“ gosti poravnavaju na 5:5 u 11. minuti. „Mornar“ igra odličnu obranu što omogućuje brze kontre koje dvaput koristi Medvedec i domaći u 14. minuti imaju 8:5. No, u 16. i 20. minuti Sančanin brani sedmerce najprije Mrakovčiću, a onda i Kneževiću, pa „Pećine“ u 21. minuti opet poravnavaju na 9:9. Nakon obrane zicera Zene slijede dva gola Luke Jurića i Dramaljci u 25. minuti još jednom dolaze na +3 (12:9), ali uporni gosti do poluvremena smanjuju na 13:12.
Po sličnom scenariju nastavlja se utakmica i u drugom poluvremenu, odlični Medvedec u 38. minuti dovodi „Mornar“ u najveće vodstvo od +4 (19:15). Riječani se ne predaju, upravo tada pokazuju zašto su vodeća momčad na ljestvici i za samo 5 minuta dolaze do izjednačenja (21:21). Dramaljci su u krizi, od vodstva gostiju spašava ih Zena s tri sjajne obrane.

Igrala se pedeseta minuta (49'33'') kad su „Pećine“ došle do prvog vodstva na utakmici (22:23) i činilo se kako utakmica ide na njihovu stranu. Međutim, tada za „Mornar“ dvaput zabija snažni Domijan, a Medvedec je siguran iz sedmerca i u 53. minuti „Mornar“ opet vodi (25:24). Goste u egalu golovima drže Gaši i Katalinić, a tada kad je najviše trebalo Matejčić krade još jednu loptu, upošljava Domijana koji Dramaljce u 55. minuti dovodi do vodstva od 26:25. U sljedećem napadu sjajni Zena brani sedmerac Lipoviću, a Domijan postiže svoj četvrti gol u 6 minuta i u  57. minuti dovodi „Mornar“ na prag pobjede (27:25).
Fanatično borbeni igrači „Pećina“ se ni tada ne predaju, najprije Lukačić u 57. minuti iz sedmerca smanjuje na 27:26. Dramaljci igraju s igračem manje, na dvije minute je isključen Mrakovčić, pa gosti preko Vujovića iz kontre u 59. minuti poravnavaju na 27:27.

Igra se dramatična završnica, Tedi Mrakovčić se vraća u igru i u zadnjoj minuti pogađa za 28:27. Gosti nakon time-outa, imaju 31 sekundu za realizaciju napada i poravnanje, no završni udarac Katalinića zaustavlja odlični Zena za veliko slavlje domaćina.
„Mornar“ je zasluženo pobijedio odličnu momčad „Pećina“. Ne bi bilo pravedno bilo koga isticati jer su gotovo svi igrači imali odlične dionice u utakmici.
Može se ustvrditi da je pobijedila momčad „Mornara“ koja sa sjajnim rezultatima odlazi na prvenstvenu stanku koja će trajati do 18. veljače.

1. PEĆINE 9 8 0 1 266:201 16
2. MORNAR 9 7 0 2 228:212 14
3. ROVINJ 9 6 0 3 268:215 12
4. VERUDA 9 5 1 3 215:197 11
5. TRSAT 9 4 1 4 218:220 9
6. ARENA 9 4 0 5 235:233 8
7. GOSPIĆ 9 4 0 5 236:261 8
8. SENJ 9 4 0 5 227:258 8