Važna pobjeda "Murvice" protiv "Trešnjevke"

17. kolo: MURVICA – TREŠNJEVKA 28:26 (14:10)

Crikvenica, 25.2.2019. Gradska sportska dvorana u Crikvenici. Gledatelja: 250. Suci: Feletar (Bjelovar) i Rendulić (Kutina).

MURVICA: Antić, Ljubanović, Butković 8, Skorić 7 (5), Kalčić 9 (1), Grozdek, Filipović, Marijeta Lekaj, Paurević 2, Mandekić, Dilja Lekaj, Debelić 2, Talan, Nika Car, Matijašić, Tomić. Trener: Mladen Prskalo.
TREŠNJEVKA: Karaula, Miholić 2, Lukšić 2, Smiljanić 4, Perenčević, Belanić, Rokavec 7 (1), Rajnović, Stojanović, Grebenar, Miletić, Stojanov 3, Matijaš 8 (5). Trener. Miran Ognjanović.

Isključenja: „Murvica“: 6'; „Trešnjevka“: 8'
Sedmerci: „Murvica“: 7 (6); „Trešnjevka“: 7 (6).

Do izuzetno važnih bodova u borbi za opstanak došle su jučer rukometašice „Murvice“ pobjedom protiv „Trešnjevke“ u crikveničkoj Gradskoj sportskoj dvorani. Od prve do posljednje minute utakmice vodila se bespoštedna borba za svaku loptu, a na kraju su zasluženo slavile naše rukometašice.
Zagrepčanke su povele (0:1) i bilo im je to jedino vodstvo tijekom susreta, nakon toga su domaće rukometašice preuzele inicijativu i u 15. minuti došle do vodstva od 9:4. Bila je to i njihova najveća prednost na utakmici jer su uporne i borbene gošće stalno pritiskale i smanjivale razliku. Na odmor su rukometašice „Murvice“ otišle sa solidnom razlikom (14:10) zahvaljujući ponajviše dobroj igri u obrani, raspoloženoj Sari Mandekić na golu, efikasnoj Antoniji Butković i Ivoni Skorić koja je smireno realizirala svih 5 sedmeraca.
Lijepom akcijom Kalčić i Debelić „Murvica“ otvara drugo poluvrijeme i odlazi na +5 (15:10), ali gošće serijom od 3 gola smanjuju na 15:13. Od tada pa do 53. minute „Murvica“ drži prednost od 2 do 4 gola u vrlo napetoj utakmici, u kojoj dominiraju čvrste obrane s obje strane.
Zagrepčanke u zadnjih desetak minuta sve više dižu intenzitet svoje igre, nekako lakše postižu golove i utakmica je potpuno otvorena. U 53. minuti "Trešnjevka" smanjuje na 23:22, no tada na scenu stupa sjajna Antonela Kalčić koja potpuno preuzima odgovornost u napadu i postiže 5 golova s vanjskih pozicija u zadnjih 10 minuta. Pridružuje joj se Antonija Butković koja s dva gola u 57. i 58. minuti osigurava „Murvici“ mirnu završnicu i veliku pobjedu.
Treba istaknuti da je „Murvica“ do pobjede došla s 8 igračica koje su velikim zalaganjem i angažmanom osvojile dragocjene bodove. Uz početnu sedmorku: Sara Mandekić – Antonija Butković – Antonela Kalčić – Petra Filipović – Ana Debelić – Ivona Skorić i Ana Paurević u igri je bila Marijeta Lekaj i sve one zaslužuju velike čestitke za prikazano u jučerašnjoj utakmici.
U sljedećem kolu rukometašice „Murvice“ igraju protiv vodeće „Lokomotive“ u Zagrebu.