2. kolo: CRIKVENICA - LOŠINJ 8:13 (0:4,0:4, 6:0, 2:5)

Crikvenica, 18.7.2020. Gradsko plivalište. Sudac: Matej Blažić

CRIKVENICA: Stojčić Mureta, Klarić Babić, Galić (2), Knez (4), Sučić (1), Pavlić (1), Domijan, Blažičević, Bosančić, Kordiš, Škiljan, Car, Milkulić, Cvetković. Treneri: Zoran Brozičević i Danijel Car.
LOŠINJ: Matković, Sutlić, Stipanov, Muškardin, Banac, Janković (1), Domagoj Jureša(1), Domenico Jureša (1), Domazet (2), Stipanov (1), Šimić (4), Pupovac (1), Kaštelan, Gledec (1), Trener: Domenico Jureša.

U 2. kolu ovogodišnje 3. HVL-skupina "Rijeka" mladi crikvenički vaterpolisti ubilježili su novi poraz. Utakmica protiv "Lošinja" predstavljala je još jedan korak na putu prema sazrijevanju ove kvalitetne generacije igrača.
Kao i u prošlom kolu protiv rovinjskog "Delfina" domaći su susret počeli u grču. Nakon dvije promašene prilike za probijanje jakog presinga, slijedi odgovor u obliku 4 gola iskusnijih gostiju.
U drugoj četvrtini potpuno isti scenarij. U trećoj četvrtini gosti se opuštaju, vade iz igre 4 glavna igračka aduta, time podcijenivši domaći vaterpolski "dječji vrtić" i slijedi uragansko približavanje domaće ekipe (od 0:8 na 7:8).
U posljednjoj četvrtini trener Lošinjana Jureša vraća četvoricu najiskusnijih u igru. Umorna domaća obrana nekoliko puta popušta i gosti odlaze na sigurnu razliku.
Ovaj put najbolji u domaćim redovima bio je Lovro Knez. Na presing gostiju odgovarao je još jačim presingom, oduzimao lopte, poentirao i asistirao u napadu.
Vaterpolisti "Crikvenice" nestrpljivo čekaju debi dramaljsko-zagrebačke braće Barišić, kao i oporavak ozlijeđenog Marka Novkovskog. Sada slijede 3 gostovanja od kojih je prvo sljedećeg vikenda u Puli.

U utakmici U-13 momčadi, koja je bila uvertira seniorskoj utakmici, Lošinjani su slavili rezultatom 7:21.
Naši mali vaterpolisti (od kojih je većina tek počela trenirati vaterpolo) ovaj put su bolje ušli u utakmicu, ispravivši tako gorak okus nakon rekordnog domaćeg poraza od "Delfina" prošlog vikenda.