Uvjerljiva pobjeda vaterpolista "Crikvenice" protiv "Lošinja"

1 - Marin Glavurtić i Marko Brnjac uspješno su zaustavljali napade Lošinjana
2 - Vaterpolisti "Crikvenice" bili su bolji od "Lošinja"

3 - Vaterpolisti "Crikvenice" uoči utakmice protiv "Lošinja": Luka Lončarić, Mladen Gržičić, Franko Geratović, Bojan Car, Domagoj Maček, Marko Brnjac, Sven Augusti (stoje), Marijani, Roko Katnić, Bože Galić, Maro Severinski, Ivan Galić i Marko Augusti. Nedostaju na slici Marin Glavurtić, Matej Gašparović, Filip Cvjetković i Bruno Karlović
4 - Bojan Car i Franko Geratović
5 - Druženje vaterpolista "Crikvenice" u restoranu "Kantunić"

3. HRVATSKA VATERPOLSKA LIGA – SKUPINA RIJEKA

2. kolo: CRIKVENICA – LOŠINJ  18:10 (5:1, 3:3, 2:1, 8:5)

Crikvenica, 15.7.2017. Gradsko plivalište Crikvenica. Gledatelja. 150. Sudac: Luka Varga.

CRIKVENICA: Glavurtić, M. Augusti 1, I. Galić, Cvjetković 2, Gržičić, Car 4, Severinski 1, Brnjac 1, S. Augusti 7, Katnić, Geratović 2, Gašparović, Karlović

LOŠINJ: Matković, Tićak 2, Jeličić, Domazet, Ivković, Domagoj Jureša 2, Domenico Jureša 3, Đanović 1, Stipanov, Mandić, Marinac, Gledec 2.

Isključenja: “Crikvenica”: 7; “Lošinj”: 7.

U drugom kolu 3. HVL-skupina Rijeka Crikveničani su odigrali i drugu utakmicu na domaćem plivalištu, protiv gostiju iz Lošinja.
Zabilježili su uvjerljivu pobjedu, zahvaljujući furioznom početku utakmice. Već nakon nepune 3 minute bilo je velikih 5:0 za domaći sastav i izgledalo je da će vaterpolisti “Crikvenice” lako doći do bodova.
Međutim, u drugoj i trećoj četvrtini gosti uspijevaju pružiti solidan otpor našim vaterpolistima (6:3, 7:4), međutim nisu ozbiljnije zaprijetili da bi rezultat učinili neizvjesnim. Nakon vodstva “Crrikvenice” od 10:5 krajem treće četvrtine trener/igrač Bojan Car i njegova desna ruka na ovoj utakmici iskusni Domagoj Maček daju priliku svim igračima s klupe.

Među najboljima protiv “Lošinja” bili su vratar Marin Glavurtić (12 obrana u 3 četvrtine), te najefikasniji igrač utakmice (pojačanje iz Rijeke) Sven Augusti sa 7 golova. Vrijedi napomenuti da se ovom utakmicom u vaterpolo nakon strašne ozljede i dvije godine pauze vratio vrlo talentirani Franko Geratović, nekadašnji igrač “Medveščaka” i “Mladosti”, te hrvatski reprezentativac. Za istaknuti je i vrlo atraktivan gol Filipa Cvetkovića koji je u završnici utakmice sa otprilike 7 metara pogodio same rašlje. Kod pomlađene ekipe “Lošinja” istakli su se braća Domenico i Domagoj Jureša. Nažalost, odigravanje utakmice ometala je bura zbog čega su najviše patili igrači na klupi.
Po završetku utakmice crikvenički vaterpolisti nastavili su svoje druženje u ugodnom ambijentu selačkog restorana "Kantunić".