Uspješan nastup biciklista u Vodicama

Počela je biciklistička sezona, pa su tako prošle nedjelje članovi Biciklističkog kluba “Crikvenica” u Vodicama sudjelovali na jednoj od najdugovječnijih ali i najtežih XCO utrka u Hrvatskoj - XCO “Orlov Krug”. Utrka je održana po 19. put u organizaciji BBK “Orlov Krug” iz Vodica, a izvješće o nastupu naših biciklista dobili smo od Roberta Šandla:

- Na utrci je nastupilo 7 naših natjecatelja u svim dobnim kategorijama. Prvi na startu bili su naši najmlađi vozači u kategoriji do 13 godina i odmah se vidjelo da će to biti još jedan dobar dan za naš klub! Frane Medić je odličnom vožnjom zauzeo 2. mjesto i osvojio svoju prvu medalju u utrkama Kupa Hrvatske, a odličan je bio i Lovro Marčelja koji je na cilj stigao na 5. mjestu.
Nakon njih startale su kategorije Veterana i kategorija Sport. U kategoriji Veterani C Milan Vrban Roško osvaja prvo mjesto, baš kao i nešto stariji klupski kolega Gršo Mataija u kategoriji Veterana D. Marko Marčelja u kategoriji Veterana B nije završio utrku radi zdravstvenih problema i viroze koju je vukao cijeli tjedan.
U kategoriji Sport nastupio je Dario Kovač i završio utrku na 9. mjestu.
Zadnji su startali oni najjači, odnosno kategorija Elite&U23. Alen Tomašev je u jakoj je međunarodnoj konkurenciji osvojio 13. mjesto (4. mjesto od domaćih natjecatelja i 1. mjesto u kategoriji U23, također od domaćih natjecatelja).
Čestitke svim momcima koji su pokazali da za BK “Crikvenica” nema straha, od najmlađih pa do najstarijih kategorija! Hvala i tati Mediću koji je dečke sigurno odvezao na utrku i vratio ih doma!
Fotografije iz Vodica snimio je Denis Peroš.