Ursula Balas vodeća na Europskom prvenstvu prije zadnjeg dana jedrenja!

1,2 - Ursula Balas

Femomenalne vijesti javio nam je Robert Jurinčić trener jedriličara „Vala“ iz iz Patrasa s Europskog prvenstva u jedrenju za klasu Laser 4.7. Ursula Balas je preuzela vodstvo i ima velike šanse za osvajanjem naslova europske prvakinje!

- Imali smo još jedan jako dug i težak dan u Patrasu koji je počeo našim dolaskom u klub ujutro u 9:00 sati. Start regate bio je predviđen za 12:00 sati te smo tada isplovili na more. No, kako je vjetar bio na granici od 5-6 čvorova, s jakim strujama, Regatni odbor se odlučio na čekanje boljih uvjeta za jedrenje.
Startali smo tek poslije 16:30 sati, po vjetru zapadnog smjera snage 7-9 čvorova. Uspjeli smo napraviti dvije regate, Ursula je u oba plova zauzela 4. mjesto, te nakon 8 regata zauzima 1. mjesto!
Nika Manestar je danas jedrila solidno zauzela je 43. i 19. mjesto, a u ukupnom poretku je na vrlo dobrom 19. mjestu. Mare Milić je sada na 4. mjestu, a Sara Muješić je današnjim odličnim jedrenjem popravila plasman i zauzima 16. mjesto.
Na obalu smo se vratili poslije 19:30 sati, a protestno je vrijeme trajalo do 20:15 sati. - javio je Robert Jurinčić.

U subotu je start u 11:00 sati, i predviđena su tri plova.