Ursula Balas trenutno na 4. mjestu, vrlo blizu vodećima

1 - Hrvatske jedriličarke na Europskom prvenstvu u Patrasu
2 - Ursula Balas

Kasno sinoć iz Patrasa s Europskog prvenstva u jedrenju za klasu Laser 4.7 javio se Robert Jurinčić, trener jedriličara „Vala“ s najnovijim izvještajem:
- Još jedan jako dug i težak dan u Patrasu u Grčkoj za naše djevojke, naime u klub smo stigli ujutro u 9:00 sati, a start regate bio je predviđen za 12:00 sati. No, kad smo trebali početi s isplovljavanjem vjetar je pojačao na preko 35 čvorova, pa je Regatni odbor odlučio čekati povoljnije uvjete za regatavanje. U 16:00 sati vjetar je oslabio te smo krenuli na more.
Start je uslijedio u 17:00 sati, nakon što smo ponovo čekali preko osam sati od dolaska u klub. Uspjeli smo napraviti dvije regate, Ursula je u prvoj zauzela 17. mjesto, a u drugoj je kroz cilj ušla kao prva, te nakon 6 regata zauzima sjajno 4. mjesto. Plasirana je odmah iza prve tri natjecateljice koje sve imaju sve isti broj bodova, a Ursula zaostaje za njima 4 boda.
Nika je danas jedrila solidno, zauzela je 42. i 19. mjesto, a u ukupnom poretku je na vrlo dobrom 18. mjestu. Mare Milić je na 2. mjestu sa današnjim 11. i 2. ulazom u cilj, a Sara Muješić je trenutno na 39. mjestu.
Na obalu smo se vratili poslije 19:30 sati, protestno je vrijeme trajalo do 20:15 sati, a u apartman smo se vratili iza 21:00 sat.
U petak je start u12:00 sati i predviđena su tri plova.