Ursula Balas prva na Otvorenom Prvenstvu Hrvatske u klasi ILCA 6!

1 - Ursula Balas
2 - Carla De Carina
3 - Nika Manestar
4 - Nika Udovičić

Od petka do danas u akvatoriju ispred Crikvenice održano je Otvoreno Prvenstvo Hrvatske za klasu ILCA 6. Na regati je nastupilo 39 jedriličara i jedriličarki iz cijele Hrvatske te iz Turske, Crne Gore i Ukrajine.
Ponovno je zablistala jedriličarka "Vala" Ursula Balas koja je zahvaljujući odličnom jedrenju drugoga dana osvojila prvo mjesto u ukupnom poretku, a kao pobjednica regate ujedno je najbolja i u konkurenciji djevojaka U21.
Drugoplasirane je jedriličarka "Splita" Elena Vorobova, koja je u ovoj klasi nastupila na posljednjim Olimpijskim igrama u sastavu reprezentacije Hrvatske.
Odličan rezultat postigla je Carla De Carina još jedna jedriličarka "Vala" koja je u ukupnom poretku zauzela 7. mjesto te srebrnu medalju u konkurenciji djevojka U21 i brončanu medalju u konkurenciji djevojaka U21.
Dobar nastup imala je Nika Manestar koja je zauzela 15. mjesto te Nika Udovičić koja je u konačnom poretku 35.

Prvog dana natjecanja odjedrena su tri plova, po levantu snage 6-8 čvorova. U vodstvu je bila Elena Vorobeva, a na drugom i trećem mjestu bile su Ursula Balas i Carla De Carina.
Drugog dana odjedrena su dva plova po levantu snage 6 -7 čvorova, a treći plov je prekinut uslijed pada vjetra. Vodstvo je preuzela Ursula Balas ispred Elene Vorobeve i trećeplasiranog Tedija Leonardellija.
Danas, trećeg dana natjecanja zbog nedostatka vjetra nije se jedrilo. No s obzirom na to da su u cijelosti održana četiri plova regata je regularna i postignuti rezultati su službeno priznati.

Natjecanje je organizirala uhodana ekipa iz Jedriličarskog društva "Val".