U pravoj ratničkoj utakmici "Mornar" iščupao pobjedu protiv "Gospića"

12. kolo: MORNAR – GOSPIĆ  27:26 (12:13)

Crikvenica, 5.3.2017. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 130. Suci: Krmek (Rijeka) i Prpić (Kostrena).

MORNAR: Zena, Matija Car, Oroši 4, Matejčić, Čupić 3, Jurić 1, Albin Mutiši, Turčinov, Britvić, Mrakovčić 9 (2), Bilobrk 9 (1), Kristijan Car, Mijić, Mataija, Domijan 1.

GOSPIĆ: Kolačević, Brkljačić, Blašković, Antić 3, Čović 4, Jelić 11 (6), Udiljak 3, Bašić, Alić, Stipetić 3, Pavelić 2.

Isključenja :“ Mornar“: 12'; „Gospić“: 20'.
Sedmerci: “ Mornar“: 6 (4); „Gospić“: 9 (6)

Ogled između „Mornara“ i „Gospića“ se bez ustezanja može nazvati pravom ratničkom utakmicom, što možemo potkrijepiti podacima o 12 minuta isključenja suđenih igračima „Mornara“ i 20 minuta suđenih igračima „Gospića“, te čak 15 izvedenih sedmeraca. Primjedbe na suđenje imali su i domaći i gosti, međutim, činjenica je da su obje momčadi u susret ušle prenervozno pa su i reakcije (često i opravdane) na sudačke odluke bile burne.
Gosti su bolje otvorili utakmicu, u 12. minuti su imali vodstvo od 2 gola razlike (3:5), zahvaljujući ponajviše brzopletim greškama domaćih u napadu. Nakon time-outa Tomislava Čupića, rukometaši „Mornara“ povezuju redove i s tri uzastopna gola Mate Bilobrka hvataju priključak, da bi u 24. minuti poravnali na 9:9. Do kraja poluvremena gosti se opet odvajaju na dva razlike, da bi se na odmor otišlo s + 1 za goste (12:13). U ovom razdoblju posebno su se istakli golmani Ljiridonu Zena kod „Mornara“ i Martin Kolačević kod „Gospića“.

Jednakom žestinom nastavilo se i u drugom poluvremenu, momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a ritam utakmice remetila su česta isključenja. Opet su u prvom planu bili golmani, posebno Zena koji je u 40. i 49. minuti obranio sedmerce Gospićanima, s druge strane odlično je branio Brkljačić.
Dramaljci su do osjetnije prednosti došli u 55. minuti nakon dva gola Ticijana Orošija i Čupića (27:24) međutim gosti su ipak uspjeli smanjiti na gol razlike (27:26). U infarktnoj završnici u zadnjoj minuti, najprije je udarac Bilobrka završio u bloku, uslijedila je kontra gostiju koju Mijić zaustavlja faulom za sedmerac. Na 45 sekundi do kraja Ivan Jelić pogađa iz sedmerca za izjednačenje, a onda u zadnjem napadu Mate Bilobrk uspijeva probiti gostujuću obranu, međutim njegov ulaz u šesterac gosti zaustavljaju prekršajem za sedmerac. Siguran realizator  3 sekunde prije kraja bio je Tedi Mrakovčić za veliko slavlje i pobjedu „Mornara“.

Dramaljci su tako doslovce u zadnjim sekundama iščupali važnu pobjedu protiv dobre momčadi „Gospića“ u čijim redovima igra i Selčan Vanja Antić koji je opet pokazao iznimno rukometno umijeće.
Ovom pobjedom rukometaši „Mornara“ vratili su se na drugu poziciju na ljestvici, a  bodovna razlika između pet prvoplasiranih momčadi je sve manja.