Treći uzastopni poraz košarkaša "Crikvenice", Pazinjani odnijeli bodove

5. kolo: CRIKVENICA - PAZIN 51:66 (20:17, 6:9, 7:22, 18:18)

Crikvenica, 18.11.2017. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 80.
Suci: Sušanj, Žagar

CRIKVENICA: Pejić, Lušičić, Car, Benić 12, Mandžuka, Maričić 3, Matija Šamanić 11, Mandić, Sviben 1, Kozlevčar 13, Protega 8, Bojan Šamanić 3.
PAZIN: Ančić, Ante Ćus 6, Petar Ćus, Zajc 10, Hekić 16, Jerko Ćus 4, Daus 18, Guštin 5, Tomac 2, Jakus, Belina 5.

Košarkaši „Crikvenice“ zabilježili su treći uzastopni ligaški poraz, opet su izgubili od jedne istarske momčadi, ali ovaj put na domaćem terenu.
Nakon više od devet godina u Crikvenici je do pobjede uspio doći „Pazin“ , momčad koju s klupe vodi legenda pazinske košarke Damir Ćus.
Bila je to loša i dosta rastrgana utakmica s malo postignutih koševa, a na odmor se otišlo s mršavih 26:26. Treća četvrtina bila je kobna za Crikveničane, nikako nisu mogli naći rješenje za zonsku obranu gostiju, a vanjski šut ih nije služio. U 23. minuti gosti se prvi put odvajaju (28:33), da bi minutu kasnije nakon ubačaja svevremenskog Gregora Beline već bili na +10 (28:38).
U zadnju četvrtinu domaći su ušli odlučni da naprave preokret, s dvije trice Matije Šamanića i krađe Protege u 33. minuti uspjeli su smanjiti na -4 (51:55), ali to je bilo sve što su uspjeli napraviti. Pazinjani predvođeni Dausom i Hekićem smireno održavaju prednost do samoga kraja, da bi ona na koncu iznosila ipak prevelikih +15 koševa (51:66).
Novi poraz „Crikvenice“ pokazatelj je da ova momčad ipak nema potrebnu kvalitetu za vrh ljestvice, unatoč tome što ne pamtimo lošiju ligašku konkurenciju.
Pred trenerom Zoranom Dragojevićem je velik posao stvaranja momčadi i uvođenja mladih igrača, za što će mu trebati puno rada, strpljenja, vremena i volje.