Tijesan poraz vaterpolista "Crikvenice" u Rovinju

3. kolo: DELFIN - CRIKVENICA 12:11 (0:2, 4:2, 5:4, 3:3)

Rovinj, 22.7.2017. Gradski bazen. Gledatelja: 200. Sudac: Marin Beltrame.

DELFIN: Božić, Laginja, Stupin 1, Kusanović 1, Bogdanović, Komšić 1, Radetić 1, Kancelir, Saftić 5, Čakar, Petrić 2, Trošt, Komadina, Poropat 1
CRIKVENICA: Glavurtić, Galić, Brozičević, Kostrenčić, Cvetković 1, Gržičić, Car 6, Severinski, Brnjac, S. Augusti 2, Katnić, M. Augusti 2, Stojčić Mureta, Karlović.

Utakmicu 3. kola 3.HVL – skupina Rijeka vaterpolisti „Crikvenice“ igrali su u subotu u Rovinju protiv momčadi "Delfina“ koja kao 1.B ligaš izvan konkurencije nastupa u 3. ligi.
Nakon odličnog početka Crikveničana (vodstvo 2:0 nakon prve četvrtine), u drugoj četvrtini dolazi do izjednačenja. Umjesto da smire igru, naši vaterpolisti su prihvatili jurnjavu mladih Rovinježa koji su mnoštvom uplivavanja izborili puno lakih golova iz šuteva nakon faula (5 Saftićevih golova na sličan način). Istovremeno u napadu „Crikvenice“ je bilo dosta soliranja po principu "run and gun" tako da je poraz bio neminovan.
Najbolji u redovima naših vaterpolista bio je Bojan Car sa 6 postignutih golova.
U sljedećem kolu vaterpolisti „Crikvenice“ idu na teško gostovanje u Kostrenu, protiv „Jadrana“, s kojim su u prvom kolu odigrali neodlučeno 8-8.

Prije utakmice seniora trening utakmicu protiv „Delfina“ odigrala je mlada U-13 momčad vaterpolista „Crikvenice“. Taj susret završio je pobjedom domaćina 12:7, međutim treneru malih Kiraca Zoranu Brozičeviću rezultat nije bio u prvom planu, nego da priliku za igru dobije svih 17 igrača koji su krenuli put Rovinja.