Težak poraz nogometaša "Crikvenice" na Mavrincima

4. NOGOMETNA LIGA - NS RIJEKA

7. kolo: GROBNIČAN - CRIKVENICA 5:0 (3:0)

Mavrinci, 6.10.2017. Igralište u Mavrincima. Gledatelja 100. Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana). Pomoćni suci: Bunčić (Poreč) i Halilović (Umag).
Strijelci: 1:0 Prtenjača (4’), 2:0 Prtenjača (25’), 3:0 Smojver (36’-ag), 4:0 Pretnjača (70’), 5:0 Linić (86’)

GROBNIČAN:
Srok, Jukić (od 78’ Smojver), Golić, Vukelić (od 73’ Conjar), Miculinić, Pilčić, Matković (od 73’ Fućak), Gundić, Egri (od 64’Babić), Prtenjača (od 78’ Franko), Linić.
CRIKVENICA: Stipanov, Merle, Mazzarolli (od 46’ Kuna), Matešković (od 60’ Mijolović), Smojver, Nikola Nemetz, Deni Rubčić, Adam Rubčić (od 27’ Lekaj), Petrović, Butorac, Begić (od 50’ Vukelić).

Dan prije redovnog termina utakmicu 7. kola 4. nogometne lige - NS Rijeka odigrali su na Mavrincima nogometaši “Grobničana” i “Crikvenice”.
Kako se ispostavilo bio je to “crni petak” za Crikveničane kojima je to bila treća utakmica u 6 dana, što je očito previše za ne baš širok roster koji trener Ivić ima na raspolaganju.
Od samog početka utakmica je bila “jednosmjerna” nogometaši “Grobničana” držali su sve konce igre u rukama, a četvorka Pilčić – Matković – Prtenjača – Linić bila je neriješiv problem za gostujuću obranu.
Već u 2. minuti “Grobničan” je imao veliku šansu koju nije iskoristio Matković, no samo dvije minute kasnije domaći su poveli. Akciju je poveo Linić, Matković jje centrirao, a siguran realizator bio je Prtenjača.
U 25. minuti nakon suradnje s Piličićem Prtenjača postiže svoj drugi gol za vodstvo domaćih od 2:0, a u 35. minuti na semaforu je već i 3:0.
Nakon kornera stvorila se gužva pred golom “Crikvenice”, lopta je završila u mreži, a zadnji koji s njom imao doticaj bio je Dani Smojver.
Ulaskom Kune i Vukelića u drugom poluvremenu Crikveničani su zaigralii malo bolje, međutim nedovoljno da ugroze sigurno vodstvo domaćih.“Grobničan” je u 71. minuti povećao vodstvo na 4:0, opet nakon kornera. Lopta je preletjela Stipanova, a siguran realizator glavom bio je Domagoj Prtenjača za svoj treći gol na ovoj utakmici.
Trenutak za pamćenje dogodio se u 86. minuti. Loptu ubačenu iz kornera fantastičnim poluvolejem sa 16 metara u same rašlje je smjestio Siniša Linić. Lopta je ušla u gol točno uz spojnicu stative i prečke, bio je to gol o kojem će se dugo pričati.
Crikveničani su na cijeloj utakmici samo dva-tri puta ozbiljnije zaprijetili, međutim te je prijetnje uspješno zaustavio donedavni golman “Crikvenice” Sandro Srok.
Bio je to “crni petak” Crikveničana, no treba znati da su za protivnika imali ponajbolju momčad lige.