Sven Car donio pobjedu košarkašima na Lošinju

12. kolo:  JADRANKA – CRIKVENICA  72:77 (19:21, 17:15, 23:14, 13:27)

Mali Lošinj, 25.1.2019. Dvorana Bočac. Gledatelja:100. Suci. Žagar, Milin i Patača (Rijeka).
JADRANKA: Horvat 9, Starčević, Mužić 8,  Herenda 2, Domazet, Fučić,Nađ, Škarica 11, Evđenić Kovačević 21, Latin, Tariba 13.
CRIKVENICA: Mandžuka, Bojan Šamanić 14, Car 22, Đipalo, Stojanović 3, Maričić, Matija Šamanić 5, Modrić 8, Benić 12, Protega 13.

I druga gostujuća utakmica u razmaku od samo dva dana bila je vrlo uspješna za košarkaše „Crikvenice“.
Nakon pobjede u srijedu u zaostaloj utakmici u Rovinju, u petak su, u ranije odigranoj utakmici u Malom Lošinju, bili bolji od momčadi „Jadranke“. U sastav se vratio zaliječeni Protega, Mandžuka je bio samo zapisniku (još uvijek nije spreman za igru), nedostajali su Cvitković, Domijan i Sviben, a zbog obaveza u kadetskoj konkurenciji trener Dragojević na put nije vodio Latina i Tomasa.
Naši košarkaši opet su dobro ušli u utakmicu, zahvaljujući čvrstoj obrani i raznovrsnom napadu, imali su vodstvo tijekom prve četvrtine. U sličnom ritmu igralo se i u drugoj četvrtini, pa je poluvrijeme završilo neriješenim rezultatom. Loša vijest je ozljeda zgloba Ivora Benića koji je do ozljede bio jedan od naših najboljih igrača i više nije ulazio u igru.
Domaći košarkaši igraju bolje u trećoj četvrtini i dolaze do vodstva od 9 koševa prednosti (59:50). Međutim, „Crikvenica“ se ne predaje već organiziranom igrom u kojoj su prednjačili Matija i Bojan Šamanić, polako ali sigurno smanjuju vodstvo domaćih. Izvana su precizni Protega i Car, a svoje prve seniorske koševe (tricu) postiže i Igor Stojanović.
U samoj završnici najprije Protega tricom dovodi naše košarkaše u vodstvo, da bi ubrzo nakon toga Tariba također tricom pogodio za izjednačenje. U sljedećem napadu 29 sekundi prije kraja Sven Car ponovno pogađa tricu za 72:75, domaći imaju napad koji ne uspijevaju realizirati. Potom Sven postiže još jedan koš kao „točku na i“ za zasluženu pobjedu „Crikvenice“.
Odličnu utakmicu odigrao je kapetan Matija Šamanić koji je zamalo imao triple-double učinak (5 koševa,12 skokova i 11 asistencija), Bojan Šamanić koji je odigrao svih 40 minuta, povratnik Protega i Sven Car koji je u završnici donio pobjedu košarkašima „Crikvenice“.
U sljedećem kolu (najvjerojatnije u petak) u Crikvenicu dolazi momčad „Šanca“ i za očekivati je da će u toj utakmici trener Dragojević u prvi plan staviti mlade igrače.