1 - Prije starta "Hendrixova polumaratona 2019."
2 - Iva Suden, Deana Matković Maček i Matej Kostrenčić
3,4 - Matea Jurčić na izvrsnom 3. mjestu
5 - Filip Tonković i Marin Lošić

Jučer su učenici i nastavnice Srednje škole dr. Antuna Barca sudjelovali na polumaratonu "Hendrix 2019." u Zagrebu.
Voditeljice su bile profesorice Dolores Matetić, koja je istrčala polumaraton od 21 km, i Iva Suden, koja je istrčala utrku na 5 km. Polumaraton su još trčali Filip Tonković i profesorica Iris Mrzljak, a utrku na 5 km učenici Patricija Troha, Iva Jurčić, Matea Jurčić, Matej Kostrenčić i Marin Lošić.
Start polumaratona bio je u 11:00, utrke na 5 km u 11:05 sati ispod Hendrixova mosta, a staza je bila uz rijeku Savu.

Najbolji je rezultat u utrci na 5 km ostvarila Matea Jurčić koja je na start došla u vremenu 00:25:25. Time je zauzela izvrsno 3. mjesto u ženskoj kategoriji (ukupno 22. mjesto od svih 199 natjecatelja) te stoga dobila prigodnu plaketu. U polumaratonu u muškoj kategoriji najbolji je rezultat postigao Filip Tonković koji je s vremenom 01:42:39 ostvario 98. mjesto (ukupno 100. od 663 svih natjecatelja). Osobito nas raduje činjenica što je naš učenik Matej Kostrenčić iz 1. c razreda po prvi puta sudjelovao sa Školom na utrci, što je i njemu samome činilo veliko zadovoljstvo. Utrku od 5 km završio je sjajnim vremenom 00:40:40.

Slogan utrke bio je poznati citat Jimija Hendrixa: "You have to give people something to dream on" po kojem smo utrku počeli i završili. Na taj smo način našim učenicima ponovno pokazali da uvijek vrijedi sanjati i nadati se bez obzira na rezultate – Hendrix polumaraton nadahnut slobodom i pozitivnom energijom dovoljan je dokaz tome.