1 - Dalibor Kapelari postiže gol protiv "Solina"

17. kolo:  CRIKVENICA - SOLIN  31:31 (15:18)

Crikvenica 25.3.2017. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 60. Suci: Tomislav Baić (iz Novske) i Mladen Šulekić (iz Novske).

CRIKVENICA: Dražen Sertić, Mudražija, Daskijević 8, Marušinac, Stupar, Posarić, Melon 6, Huljina 2, Karaula, Benić, Stanić 8 (1), Svetić 3, Kapelari 4, Mazzarolli.

SOLIN:  Režić, Maleš, Perak, Ćićerić 4, Smoljo 7, Boban, Pojatina 2, Musulin, Ninčević 4, Kuzma Vrgoč 2, Perčin, Radnić 2, Fabijan Vrgoč 9, Škomrlj 1.

Sedmerci: „Crikvenica“: 1 (1), „Solin“: 4 (4).
Isključenja: „Crikvenica“: 6', „Solin“: 2'.

Pod pritiskom važnosti osvajanja bodova rukometaši „Crikvenice“ u utakmicu ulaze poprilično nervozno, te uz nekoliko pogrešaka omogućuju gostima iz Solina da krenu s prednošću od +2 gola. Nakon početne nervoze domaćini rade seriju od 4 gola te dolaze u vodstvo od 4:2. U nastavku gledamo vrlo izjednačenu utakmicu gdje se ekipe izmjenjuju u vodstvu. Uz dosta propusnu obranu i bez prave podrške golmana, domaći nemaju mašte niti u napadu. Uz nekoliko neforsiranih grešaka u posljednjih 10 minuta prvoga poluvremena, pružaju gostima priliku da se odvoje na najveće vodstvo od 4 gola razlike, a na poluvremenu gosti vode s 3 gola razlike (15:18).

U drugi dio utakmice rukometaši „Crikvenice“ ulaze vidno organiziraniji i s većom željom za pobjedom te u 39. minuti hvataju priključak i izjednačuju rezultat na 20:20. U 45. minuti utakmice "Crikvenica" zahvaljujući raspoloženom Staniću dolazi do 2 gola prednosti (25:23) i kada se činilo da će domaćini prelomiti utakmicu u svoju korist, zbog nemogućnosti rotacije igrača pomalo posustaju.
Gosti uspijevaju poravnati, pa utakmica ulazi u neizvjesnu završnicu, s rezultatom 30:30 u 58. minuti. Četrdeset sekundi prije kraja trener „Crikvenice“ Smoljan, zove time-out, te se dogovara akcija koja bi Crikveničanima donijela velika dva boda. Međutim, domaći nisu uspjeli realizirati napad, lopta je „zapela“ u sredini gostujuće obrane, tražili su domaći prekršaj, ali ga nisu dobili.
Potom Ninčević iz kontre dovodi goste u vodstvo, rezultat je 30:31, ipak, 15 sekundi prije kraja Teo Daskijević izjednačava na 31:31. Do kraja gosti nisu uspjeli realizirati napad, pa utakmica završava rezultatom 31:31 i donosi podjelu bodova.

Ovaj rezultat  „Crikvenici“ ostavlja minimalne nade za ostanak u ligi, a podjelom bodova svakako mogu biti zadovoljniji Solinjani.  U redovima rukometaša Crikvenice istaknuli su se Antonio Stanić i Teo Daskijević, oba s 8 postignutih golova. kod "Solina" najbolji je bio Fabijan Vrgoč.
Jako teška utakmica. Zbog nekolicine ozlijeđenih igrača i smanjene rotacije, nismo mogli igrati i parirati protivniku na istom nivou svih 60 minuta. Dok god postoje i teorijske šanse za ostanak u ligi, mi ćemo se boriti iako će biti jako, jako teško“, izjavio je nakon utakmice Antonio Stanić.