Sigurna pobjeda za mirniju završnicu prvenstva

1 - Jurica Njegovan, NK "Crikvenica
2 - Josip Buršić, NK "Crikvenica"

4. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - ZAPAD

28. kolo: CRIKVENICA – MLADOST 3:1 (1:1)

Crikvenica, 20.5.2017. Gradski stadion. Gledatelja: 80. Sudac: Vučinić (Rijeka). Pomoćni suci: Raguž i Badjuk (Rijeka).
Strijelci: 0:1 Mofardin (8'), 1:1 Buršić (43'), 2:1 Rubčić (53' – 11 m), 3:1 Njegovan (58')

CRIKVENICA: Fazlji, Merle, Mazzarolli, Vukelić, Smojver, Frančišković, Imamović (od 78' Xheladini), Rubčić (od 90' Prpić), Njegovan (od 84' Kuna), Butorac, Buršić (od 88' Kustić).

MLADOST: Tomišić, Nišević (od 77' Markić), Subanović, Racan (od 65' Bradarić), Bagarić (od 58' Kostešić), Halilović (od 80' Ivančić), Mofardin, Šafradin, Valčić, Matejčić (od 46' Lazendić), Livović.

Sigurnom pobjedom protiv „Mladosti“ iz Fažane nogometaši „Crikvenice“ došli su do dobre pozicije u samoj završnici ligaškog natjecanja, premda matematički još uvijek nisu osigurali opstanak u ligi.
Do kraja prvenstva su još dva kola, „Crikvenica“ ima 4 boda više od predzadnjeg „Otočca“ i treba biti vrlo oprezan u posljednje dvije utakmice protiv „Halubjana“ u gostima i „Vinodola“ u Crikvenici.

Svjesni važnosti utakmice naši nogometaši su protiv gostiju iz Istre krenuli vrlo konkretno, tako da su u prvih deset minuta imali čak četiri dobre prilike za postizanje gola. Najprije je Buršić u 2. minuti nakon ubačaja Merlea pucao glavom kraj gola. Zatim je neprecizan bio Njegovan nakon odličnog ubačaja Rubčića, potom je s 18 metara dobro potegao Imamović, ali i on izvan okvira gola. U 7. minuti gostujući golman odlično brani udarac Njegovana, a onda, kako to u nogometu obično biva, kad ne zabiješ svoje šanse - primiš gol.
U svom prvom konkretnijem prelasku centra gosti su razvukli domaću obranu, Bagarić je došao u poziciju da sa nekih 13-14 metara ostane jedan na jedan i uputi neobranjiv udarac u desni kut gola „Crikvenice“ za 0:1. Juan Fazlji koji je u ovoj utakmici zamijenio kažnjenog golmana Sroka nije mogao ništa napraviti da spriječi vodstvo gostiju. Primljeni gol ipak nije poremetio igru domaćih koji nastavljaju s napadima i stvaranjima šansi. U glavnim ulogama su agilni Merle u ulozi dodavača te Buršić i Njegovan koji ne uspijevaju zabiti gol u nekoliko izglednih situacija, a u nekoliko je navrata odlično reagirao i gostujući golman Tomišić.
Napokon u 43. minuti i danas odlični Rubčić puca sa desetak metara, Tomišić sjajno brani njegov udarac, na odbijenu loptu natrčava Buršić i precizno pogađa za 1:1.
Već u sljedećem napadu dobro puca Butorac, ali i ovaj put Tomišić odlično reagira i na poluvrijeme se odlazi neriješenim rezultatom.
U nastavku utakmice najprije je Buršić zamalo neprecizan, a onda i Rubčić nakon što je već zaobišao i golmana, ali je bio previše iskosa pa je pogodio vanjski dio mreže. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 53. minuti, Rubčić je srušen u kaznenom prostoru, sudac Vučinić dosuđuje penal, kojeg Deni Rubčić sigurno realizira za 2:1 vodstvo „Crikvenice“. U 57. minuti Franšišković u svom stilu odlično prolazi po desnoj strani i upućuje centaršut , a Jurica Njegovan glavom posprema loptu pod prečku za novu radost domaćih i vodstvo od 3:1.
U zadnjih pola sata domaći su igrali „na sigurno“ premda smo imali dojam da su mogli doći do još uvjerljivije pobjede protiv slabih gostiju.
No, glavni cilj je ostvaren, osvojena su tri izuzetno važna boda s kojima „Crikvenica“ ima dobru situaciju u samoj završnici prvenstva. U sljedećem kolu naši nogometaši gostuju protiv „Halubjana“, a prije toga protiv iste momčadi, u utorak na Mavrincima igraju finalnu utakmicu županijskog Kupa.