8. kolo: MORNAR-CRIKVENICA – SENJ 25:31 (12:14)

MORNAR-CRIKVENICA: Karlo Domijan 1, Derossi, Andreškić, Pikec 3 (1), Smojver 9 (1), Viskić, Prpić, Mijić 3, Potočnjak, Stupar 2 (1), Turčinov, Dokoza 7, Jonjić. Trener: Čupić.
SENJ: Mate Nekić, Milih 1, Šojat, Ivan Barbić 4, Krajcar 7, Cvjetković 3, Robert Nekić 2, Zrinski, Deželjin, Juraj Nekić, Krmpotić 3, Ante Barbić 6, Stanić 1, Sukurica 2, Raos 2, Jeličić. Trener:

Sedmerci: "Mornar-Crikvenica": 4 (3): "Senj": 4(4)
Isključenja: "Mornar-Crikvenica": 10' (3): "Senj": 6'

Rukometaši „Mornara-Crikvenica“ poraženi su sinoć u utakmici 8. kola 1. HRL – jug protiv „Senja“ rezultatom 25:31. U sastavu nije bilo Lušića, Orošija, Ivana Domijana, Mataije, Pičuljana, što je bitno smanjilo mogućnost rotacije tijekom utakmice treneru Čupiću. Domaći rukometaši dobro su se držali sve do zadnjih desetak minuta kad su se Senjani odvojili za konačnu pobjedu. Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, što govori i tijek kretanja rezultata, gosti su stalno bili u vodstvu, ali naši su rukometaši držali priključak, u 28. minuti je bilo izjednačeno (12:12), a onda su u zadnje dvije minute Senjani postigli 2 gola za prednost od 12:14. Nastavak je najprije donio smanjenje rezultata na 13:14 golom Dokoze, a onda su gosti napravili seriju od 5:0 i u 38. minuti je bilo 13:19. Treba reći da su u tom razdoblju domaći 3 puta imali igrača manje, na dvije minute su bili isključeni Smojver, Derossi i Pikec. Ipak, smogli su snage da od 40. minute i rezultata 14:20 sada oni serijom 4:0 dođu na samo dva gola zaostatka u 45. minuti. Međutim u tom su se stizanju rezultata poprilično potrošili, pa su u sljedećih 10 minuta rukometaši „Senja“ došli do velikih 5 golova prednosti u 53. minuti (21:26) preko odličnog Krajcara i tu je najviše došla do izražaja „tanja“ klupa domaćina. Senjani su do kraja sačuvali stečenu prednost i zasluženo su došli do dva nova boda. Najbolji u redovima „Mornara-Crikvenica“ bili su Dokoza i Smojver, a kod gostiju Krajcar i Ante Barbić.