Selčani zamalo skinuli lidera - 15 minuta prije kraja imali 7 golova prednosti, pa izgubili utakmicu

10. kolo: SELCE - PEĆINE 23:25 (13:8)

Crikvenica, 19.2.2017. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 125. Suci: Luketić i Tomović (Rijeka).

SELCE: Tot, Roko Antić 1, Brnić 3 (2), Pobor, Orlić 5, Kabalin 1, Poštić 1, Čajić, Senko Antić, Piškulić, Krpan, Krišković, Baćić 6 (1), Seferagić 2 (1), Cuculić 4, Jeličić.

PEĆINE: Pejčinović, Balas 3, Švabić, Kostelac, Lipović 5 (1), Sila, Vujović 3 (1), Badanjak, Pribanić 3, Matošević 2, Sančanin, Bakunić, Gaši 5, Šunjić, Pešutić 2, Katalinić 2.

Sedmerci: “Selce” 7 (5), “Pećine” 5 (3).
Isključenja: “Selce” 14’, “Pećine” 6’.

Rukometaši “Selca” odigrali su utakmicu koju će sigurno dugo pamtiti, a sigurno će dugo žaliti i za izgubljenim bodovima. Na pladnju su imali pobjedu protiv “Pećina”, vodeće momčadi lige, čime bi šanse opstanak u ligi učinili izglednijim.
Bilo je to “Selce” bitno drukčije od momčadi koju smo gledali u prvom dijelu prvenstva. Petorica novih igrača - Brnić, Orlić, Baćić, Seferagić i Cuculić pokazala su da su prava pojačanja koja će nositi momčad u borbi za opstanak. Od ostalih uz neuništivog Darka Jeličića na golu značajnu minutažu imali su Senko Antić, potom Roko Antić, Tot i Poštić.
Selčani su u utakmicu ušli silno motivirani i njihova fanatična borbenost je dala rezultata. Već u 16. minuti imali su 5 golova prednosti (7:2), da bi u 24. minuti imali nevjerojatnih 13:4, uz odličnu igru Orlića i Baćića te Jeličića na golu. Tada Selčani prvi put na utakmici upadaju u “crnu rupu”, ali i prvi put ostaju sa četiri igrača na terenu, što gosti koriste, rade seriju 4:0 i na poluvrijeme se odlazi vodstvom “Selca” od 13:8.

U nastavak utakmice domaći ulaze slično kao i na početku, što rezultira novim povećanjem vodstva – u 43. minuti Seferagić zabija za 18:11, u 44. minuti Baćić iz sedmerca za 19:12, a u 46. minuti Orlić za 20:13. Ali, slijedi nova “crna rupa” u koju upadaju Selčani, “Pećine” čini seriju od 7:0 i rezultat je u 50. minuti izjednačen (20:20).
Konačno Seferagić zabija gol za vodstvo “Selca” (21:20), ali zarađuje i isključenje na dvije minute zbog prigovora. Gosti to koriste i odlaze na dva razlike (21:22), a slijede nova isključenja domaćih, ovaj put je kažnjena i klupa, pa su na terenu opet samo četvorica Selčana. Međutim nakon obrane Jeličića Brnić izjednačuje (22:22), nakon čega domaći primaju dosta sumnjiv gol iz šesterca za 22:23. U samom finišu utakmice domaćima ponestaje koncentracije pa “Pećine” postižu još dva gola, da bi na kraju Kabalin zabio za konačnih 23:25.
Ne možemo se oteti dojmu da je sudački par kumovao ovakvom raspletu utakmice, posebno kod isključivanja igrača “Selca”. S druge strane odlično posložena momčad “Pećina” je iskoristila pruženu priliku i potvdila svoju vrijednost zbog koje je vodeća momčad na ljestvici.

Nakon utakmice trener “Selca” Anto Tomas je izjavio:
- Zbilja mi je teško nakon ovakvog poraza napraviti analizu utakmice. Krenuli smo dobro, imali smo dva boda praktički “u džepu”, a onda smo sve izgubili. Osjetio se naš nedostatak snage, međutim, iako ne želim komentirati suce reći ću da je njihovo suđenje bilo “lidersko”. U našim redovima dominirali su Seferagić i Cuculić. Ovaj je poraz bolan, ali trebamo dignuti glavu i s ovakvim pristupom ući u utakmicu protiv “Senja”, gdje možemo doći do pobjede. – rekao je Tomas.

1. PEĆINE 10 9 0 1 291:224 18
2. MORNAR 10 7 0 3 252:239 14
3. ROVINJ 10 6 1 3 297:244 13
4. VERUDA 10 5 2 3 242:224 12
5. TRSAT 10 5 1 4 245:244 11
6. GOSPIĆ 10 5 0 5 267:289 10
7. ARENA 10 4 1 5 262:260 9
8. SENJ 10 4 1 5 256:287 9