3 - Puljani nakon pobjede protiv "Selca"

14. kolo: SELCE - VERUDA 27:29 (15:12)

Crikvenica 19.3.2017. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Krmek (iz Rijeke) i Prpić (iz Kostrene).

SELCE: Tot, Roko Antić 2, Brnić, Pobor, Orlić 5, Aleksandar Antić 1, Kabalin, Poštić, Čajić, Senko Antić, Piškulić, Krišković 1, Baćić 9 (2), Sefaragić 3 (3), Cuculić 6, Jeličić.

VERUDA: Ćopić, Brajuha, Domić 8, Barišić 1, Žunić, Berček 3, Jeromela, Dobrila 2, Žulj, Vlaho, Špac 2, Deumić, Pavlović, Božić 5 (1), Vrkljan 8. Sedmerci: „Selce“: 8 (5), „Veruda“: 3 (1). Isključenja: „Selce“: 2', „Veruda“: 12'.

Nakon početnog vodstva gostiju od 0:2 i 1:3, uz glasnu podršku s tribina Selčani se bude i svoj prvi pogodak postižu u 6. minuti utakmice. Uz nekoliko sjajnih obrana golmana Darka Jeličića brzo hvataju priključak te u 11. minuti vode 6:4. Gostujuća momčad čini nekoliko uzastopnih pogrešaka i promašaja gola, što domaćinu olakšava nastavak utakmice. Dinamičnom i aktivnijom igrom uz nekoliko uzastopnih kontri koje nakon obrana sjajno upućuje Jeličić, Selčani svoju prednost podižu na velikih +4 gola razlike. Na poluvrijeme „Selce“ odlazi s 3 gola prednosti nad gostima (15:12).
U prvih 10 minuta drugog poluvremena, „Selce“ uspijeva održati prednost od 2 do 3 gola razlike. Nakon toga gosti kao da ubacuju u višu brzinu i na krilima iskusnih Ivana Vrkljana i Matije Božića rade seriju 1:7 i u završnih 15 minuta utakmice ulaze s vodstvom od 3 gola razlike (18:21).
No, uporni domaćini predvođeni odličnim Marinom Cuculićem i Dinom Baćićem sustižu vodstvo gostiju i četiri minute prije kraja utakmice dolaze do izjednačenja (27:27).
U dramatičnoj završnici najprije vodstvo „Verudi“ donosi Matija Božić iz sedmerca u 57. minuti, rezultat je 27:28. U sljedećem napadu domaćina raspoloženi Dino Baćić postiže gol za izjednačenje, no pomalo čudnom odlukom suci poništavaju pogodak i dosuđuju sedmerac za „Selce“. Sedmerac izvodi Baćić, ali pogađa stativu.
U zadnjoj minuti s crte za goste pogađa Danijel Barišić za konačnih 27:29, uz neiskorišten sedmerac Selčana u zadnjoj sekundi utakmice.
Upravo je nevjerojatno da su Selčani još jednom u samom finišu utakmice ostali bez bodova. Podsjetit ćemo, u završnicama su izgubili utakmice protiv „Pećina“ (23:25), protiv „Trsata“ (21:22), sada protiv „Verude“ (27:29), a i u zadnjem kolu u Karlovcu protiv „Dubovca“ su ostali bez boda (29:29).
Selčani po prikazanom na parketu zaslužuju puno, puno više nego što to pokazuje ljestvica, ali što je tu je …

1. PEĆINE 14 11 0 3 409:351 22
2. ROVINJ 14 9 1 4 418:345 19
3. VERUDA 14 8 2 4 366:329 18
4. TRSAT 14 8 1 5 351:339 17
5. MORNAR 14 8 0 6 349:352 16
6. ARENA 14 6 1 7 377:370 13
7. SENJ 14 6 1 7 363:401 13
8. GOSPIĆ 14 6 0 8 388:424 12