Šahisti OŠ Zvonka Cara županijski prvaci školskih sportskih klubova

U Šahovskom domu u Rijeci održano je završno natjecanje školskih sportskih klubova u šahu za dječacke. Natjecalo se 6 ekipa koje su između 23 ekipe u prednatjecanju, izborile pravo nastupa na završnicu.
Šest ponajboljih ekipa Županije branilo je boje svojih škola. Tu su se našle škole iz Dražica, Malinske, Omišlja, Kraljivice, Cresa i Crikvenice. Igralo se pet kola, a naslov prvaka pripao je ekipi "Šahovskog zvona", Osnovne škole Zvonka Cara iz Crikvenice.

Za ekipu OŠ Zvonka Cara su igrali Ivano Sundać, Ivano Tomljanović, Vid Krešić, Jakov Barnjak i Andrej Bogdanović, a vodila ih je Julijana Plenča. Naši šahisti pobijedili su 4 ekipe, a s drugoplasiranom ekipom iz Dražica su remizirali. Treće mjesto je pripalo prošlogodišnjoj pobjedničkoj ekipi OŠ Kraljevica,
Osvajanjem 1. mjesta šahisti Osnovne škole Zvonka Cara Crikvenica stekli su pravo nastupa na završnici državnog natjecanja u veljači 2020.

Ivano Sundać prvak zapadne Hrvatske za mlade do 12 godina

U Poreču je završeno 4. Prvenstvo zapadne Hrvatske za mlade šahiste do 12 godina.
Prvenstvo se igralo u dva termina, prvi dio u Kastvu 10.11.2019., a drugi u Poreču (Sportska dvorana Žatika). Igralo se 6 kola. Tempo igre: 30 minuta + 30 sekundi po odigranom potezu. Turniri se rejtingiraju za nacionalnu rejting-listu HŠS. ŠK "Crikvenica" je na prvi dio prvenstva u Kastvu vodio 11 igrača, a za Poreč je troje zbog spriječenosti odustalo, pa je igralo šest kadeta i dvije kadetkinje.
U sveukupnom poretku od 49 igrača pobjednik je turnira kadet ŠK "Crikvenica" Ivano Sundać s pet bodova. S istim brojem bodova prati ga Vid Krešić, koji je zbog dodatnih kriterija završio na trećem mjestu. Izvrsne rezultate ostvarili su i po godištima: najmlađi predstavnik Matej Barnjak osvojio je medalju za najboljeg kadeta do 7 godina, Tara Škiljan osvojila je medalju za najbolju kadetkinju do 8 godina, Juraj Peričić najbolji do 9 godina, a Jakov Barnjak najbolji do 10 godina.