Rukometašice "Murvice" pobijedile "Slogu" - sedma uzastopna pobjeda naših rukometašica

1 - Marijeta Lekaj i Maja Tus
2 - Ivona Skorić
3 - Petra Filipović

2. HRVATSKA LIGA RUKOMETAŠICA – ZAPAD

7. kolo: MURVICA – SLOGA   22:17  (12:9)

Crikvenica, 11.11.2017. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: David Božičević i Ivana Kirasić (Ogulin).
MURVICA: Antić, Kršul, Butković 2, Papić, Skorić 6 (2), Grozdek, Filipović 5, Lekaj 3, Ljubanović, Mandekić, Tus 3, Debelić 3, Matea Pešut, Lončarić, Matijašić, Krešić.
SLOGA: Peti 5, Dejanović 2, Balaško, Bičanić 3 (2), Kuhar, Bijelić 4, Horvat, Bušić 2, Bolfek 1.
Sedmerci: „Murvica“: 4 (2), „Sloga“: 2 (2).
Isključenja: „Murvica“: 6' , „Sloga“: 12'.

Obistinila se najava Petre Filipović da rukometašice „Murvice“ neće imati lagan posao protiv ekipe „Sloge“ u 7. kolu 2. HRL – zapad, u utakmici igranoj sinoć u Gradskoj sportskoj dvorani.
Gošće iz Svete Nedelje predstavile su se kao čvrsta i kompaktna ekipa koja zna igrati rukomet i zadale su dosta problema rukometašicama „Murvice“.
U prvih 15 minuta susreta rezultat je bio izjednačen, da bi u 18. minuti gošće došle do prednosti od dva gola razlike (6:8), u trenutku kad su zbog isključenja izvan igre bile Marijeta Lekaj i Ana Debelić. Međutim, njihovim povratkom u igru naše rukometašice zbijaju redove i serijom 5:0 dolaze do vodstva od 11:8 i prednosti koju više nisu ispuštale do kraja utakmice. Najviše muka rukometašicama „Murvice“ zadavala je odlična gostujuća vratarka Maja Kuhar koja je obranila dva sedmerca i 4-5 čistih zicera domaćim igračicama.

U drugom poluvremenu nastavila se čvrsta igra s obje strane i s malo golova. Gošće su u dva navrata spustile razliku na 3 gola (15:12, 16:13), no rukometašice „Murvice“ su uspješno kontrolirale tijek utakmice i nisu dozvolile gošćama da dođu do preokreta.

Koliko je ova utakmica bila teškaza "Murvicu" govori i podatak da je trener Prskalo čitavu utakmicu u igri imao najjaču sedmorku (Mandekić, Tus, Lekaj, Debelić, Filipović, Skorić i Butković), izuzev kratkog razdoblja kad je Petra Filipović zbog dobivenog udarca bila izvan igre. Svima njima pripadaju čestitke za novu, vrlo vrijednu prvenstvenu pobjedu.
Kod gošći, uz vratarku Maju Kuhar odlična je bila Ana Marija Peti. Treba reći i da su tijekom utakmice oba trenera imala dosta primjedbi na odluke sudačkog para, što je dodatno dizalo tenzije u ionako čvrstoj utakmici.
U sljedećem kolu rukometašice „Murvice“ gostuju u Senju protiv „Senije“.