Crikvenica, 14.11.2020. Gradska sportska dvorana. Bez gledatelja. Suci: Kuhar (Samobor) i Prelčec (Zagreb).

MURVICA: Strukar, Ljubanović, Butković 4, Pešut, Jelenović 5, Masnić 8, Grozdek, Filipović 4, Mandekić, Debelić 5, Lorbek, Lončarić, Car, Rajković 1, Tomić. Trener: Ramiz Džekić.
KOKA: Jalušić 4, Balajić, Katarina Mrazović 4, Rogina 1, Bešenić, Domjan 5, Šopar, Vrabelj, Mikulinčić, Furjan 5, Bešen, Strahija, Matilda Mrazović 3, Ljubić 3. Trener: Vladimir Canjuga.

Sedmerci: „Murvica“: 1 (1); „Koka“: 5 (3).
Isključenja: „Murvica“: 6', „Koka“: 4'.

Novu veliku pobjedu postigle su sinoć rukometašice „Murvice“ u Gradskoj sportskoj dvorani. Savladale su ekipu varaždinske „Koke“ i nakon 5 odigranih utakmica (tri su utakmice morale odgoditi) imaju odličan učinak od 3 pobjede, jednu neriješenu utakmicu i poraz od „Podravke“. Nalaze se na 5. mjestu ligaške utakmice, što ni najveći optimisti nisu predviđali.
U utakmicu protiv visoke i snažne gostujuće ekipe koju trenira Vladimir Canjuga, naše su rukometašice ušle opet izuzetno motivirano, sa željom da daju svoj maksimum i dođu do novih bodova. Ni u ovoj utakmici trener Ramiz Džekić nije imao kompletnu ekipu, nedostajalo je nekoliko važnih igračica (Antonija Matijašić, Dilja Lekaj, Marta Nekić).
U prvom poluvremenu ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, češće je prednost imao gostujući sastav, a najveću su prednost gošće imale u 11. minuti (5:8). Velike probleme domaćoj obrani zadavala je Suzana Furjan probijajući domaću obranu kroz sredinu. Rukometašice „Murvice“ su zahvaljujući dobroj igri u napadu uspjele izjednačiti u 21. minuti (11:11), a onda prvi put povesti nekoliko minuta kasnije.
Međutim, obrana „Murvice“ je i dalje bila dosta propusna pa su gošće do kraja poluvremena postigle 18 golova, što je ipak previše. Srećom, u napadu su raspoložene bile Silvija Masnić (5), Petra Filipović (4) i Ana Debelić (3), pa se na odmor otišlo s minimalnim vodstvom „Koke“ 17:18.
Od 17. minute trener Džekić je u igru uveo mladu Doru Rajković koja je do kraja imala solidnu minutažu, uspjela je i postići gol te pokazala kako se na nju itekako može računati.
U drugom poluvremenu gledali smo potpuno drukčiji rukomet. Fokus je bio na obranama, pa je tako trener Canjuga postavio „flastera“ na Silviju Masnić, a s druge strane domaća obrana je značajno podigla agresivnost, pa su golovi padali puno rjeđe nego u prvom poluvremenu. Svoj su doprinos tome dale i golmanice Nikolina Strukar na golu „Murvice“ te na drugoj strani Gabrijela Bešen.
Dojam je da je „Murvica“ puno odlučnije krenula u nastavak, pa je već na početku drugog dijela golovima Ree Jelenović i Antonije Butković prešla u vodstvo (19:18), a ispostavit će se da od tada pa do kraja utakmice gošće više nijednom nisu bile u prednosti.
U razdoblju od 35. do 50. minute vodila se žestoka borba za svaku loptu, rukometašice „Murvice“ su igrale maksimalno angažirano, s puno pomaganja u obrani. Zahvaljujući agresivnoj i na trenutke gotovo fanatičnoj obrani naše rukometašice su u 50. minuti došle do vodstva od 25:23. U sljedećih 7 ključnih minuta nisu primile gol i tu se utakmica prelomila. Digle su prednost na 27:23 i imale kontru za odlazak na +5 ali je nisu iskoristile.
U samom finišu zaprijetile su gošće nakon što „Murvica“ nije iskoristila 3 napada zaredom, međutim vremena za preokret nije bilo i utakmica je završila s konačnih 27:25 za „Murvicu“. Najbolji pokazatelj koliko su čvrstu obranu domaće rukometašice odigrale govori podatak da su u drugom poluvremenu primile samo 7 golova.
Naše rukometašice su i u ovoj utakmici pokazale snagu kolektiva, svaka je igračica išla do svog maksimuma i na kraju su zasluženo došle do novih bodova i velikog slavlja.
Prava je nepravda da njihove predstave u ovoj sezoni ne mogu gledati crikvenički ljubitelji rukometa, jer utakmice se u skladu s epidemiološkim mjerama igraju bez gledatelja. Ali neće ni to potrajati, a ekipa "Murvice" s ovakvim pristupom može još puno toga lijepoga napraviti.