Rukometašice "Murvice" osvojile Županijski kup

MURVICA - LIBURNIJA MATULJI 37:25 (16:16)

Crikvenica, 14.12.2016. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Sutkinje: Višnjić i Wolfand (Rijeka).

MURVICA: Antić, Kršul, Ljubanović 2, Papić 2 Skorić 3, Juričić 3, Smoljan, Filipović 8, Debelić 2, Lekaj 3, Mandekić, Malešević, Grozdek 2, Matea Pešut, Tus, Butković 12.

LIBURNIJA MATULJI: Zorica 10 (4), Jardas, Kinkela 2, Bogdanić 2, Pešutić 3, Lončarić, Dragojlović 7 (1), Sablić 1.

Sedmerci: „Murvica“ 1 (0), „Liburnija Matulji“ 8 (5).
Isključenja: „Murvica“ 6', „Liburnija Matulji“ 4'.

Na najljepši način su rukometašice „Murvice“ zaključile natjecateljsku godinu u Gradskoj sportskoj dvorani Crikvenica – osvajanjem pobjedničkog pehara Kupa Rukometnog saveza Primorsko-goranske županije.
Za protivnice su u finalnoj utakmici imale ekipu „Liburnije Matulji“ koja se natječe u 3. Hrvatskoj rukometnoj ligi – zapad, u kojoj nakon prvog dijela prvenstva zauzima 6. mjesto.

Naše su rukometašice u ovu utakmicu ušle kao izrazite favoritkinje, međutim u prvom poluvremenu je utakmica bila prilično izjednačena, najviše stoga što trener Prskalo nije koristio sve igračice iz najjače postave.
U drugom poluvremenu na parketu je bila najjača postava koja je vrlo brzo rezultat s poluvremena (16:16) podigla na za gošće nedostižnu razliku, pa je u 50. minuti bilo 32:20. Efikasnom igrom istakla se Antonija Butković koja je postigla 12 golova.

Nakon ove pobjede rukometašice „Murvice“ nastavljaju kup-natjecanje na višoj razini, što znači i mogućnost da igraju protiv neke od prvoligaških ekipa. U svakom slučaju u veljači se nastavlja sjajna rukometna priča rukometašica „Murvice“.