Rukometašice "Murvice" novom pobjedom zaključile sezonu u svojoj dvorani

Rukometašice "Murvice" uoči utakmice protiv "Zaprešića"

21. kolo: MURVICA - ZAPREŠIĆ 32:23 (16:13)

Crikvenica 22.4.2017. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 70. Sutkinje: Višnjić, Wolfand (obje iz Rijeke).

MURVICA: Antić, Dilja Lekaj, Ljubanović, Papić, Skorić 8, Juričić 4, Smoljan, Filipović 5, Debelić 3, Marijeta Lekaj 2 (1), Mandekić, Grozdek 1, Poslek, Matijašić 1 (1), Butković 8 (3).
ZAPREŠIĆ: Bukovina, Zver, Ćutunić 1, Horvat, Vučković 6, Krpan 5, Vucić 4, Kunić 4, Strugar, Vidoš, Pasarić 2, Vandero - Humljan 1, Oremuš, Vučković, Misir Brnada.

Sedmerci: „Murvica“: 7 (5), „Zaprešić“: 1 (0).
Isključenja: „Murvica“: 6', „Zaprešić“: 2'.

Posljednju prvenstvenu utakmicu ove sezone pred domaćom publikom rukometašice „Murvice“ zaključile su uvjerljivom pobjedom protiv gošći iz „Zaprešića“. Tako su naše rukometašice ostale neporažene u svojoj dvorani tijekom čitave natjecateljske sezone 2016./2017. uz impresivan skor od deset pobjeda i jednim neriješenim rezultatom (protiv „Ivanića“).
Početak utakmice između „Murvice“ i „Zaprešića“ obilježile su 3 dobre obrane gostujuće golmanice Ane Misir Brnada, da bi u 5. minuti pogotkom Ane Debelić, rukometašice „Murvice“ dolšle do vodstva (2:1). Daljnji tijek utakmice obilježile su brojne pogreške s obje strane, pa je rezultat u 13. minuti vrlo mršav, 5:5. U nastavku se igra dinamičnije, a „Murvica“ se odvaja na tri gola prednosti, u 27. minuti rezultat je 14:11. Sjajnim obranam golmanica Misir Brnada u 29. minuti omogućuje svojoj ekipi priključak na samo jedan gol zaostatka (14:13). Na tu seriju Zaprešićanki, reagira trener Mladen Prskalo, u 29. minuti zove time-out, nakon čega „Murvica“ postiže 2 gola, pa se na poluvrijeme odlazi rezultatom 16:13.
Drugo poluvrijeme počinje dinamično i borbeno uz nekoliko kontri i polukontri, ali također i uz mnoštvo tehničkih pogrešaka, pa ekipe teško dolaze do golova, u 40. minuti rezultat je 21:16. Punih pet minuta (od 40. do 45. minute) niti jedna ekipa ne uspijeva postići pogodak, što je rezultat odličnih obrana Sare Mandekić, i Ane Misir Brnada. No tada nakon odličnih obrana Sare i odlučnijom igrom u napadu, Crikveničanke podižu tempo te nižu golove i u 55. minuti rezultat je velikih 30:19.
U posljednjim minutama susreta ovaj rezultat omogućuje treneru Prskalu da u igru uvede i druge igračice s klupe, pa utakmica završava rezultatom 32:23. Kod „Murvice“ istakle su se Ivona Skorić i Antonija Butković obje s 8 postignutih pogodaka, te golmanica Sara Mandekić s izvrsnih 18 obrana.

- Cure su se borile i sjajno utakmicu privele kraju. Nadam se da smo zadovoljile očekivanja naše publike, ali ja osobno žalim za porazom od „Lokomotive 2“, jer pobjedom nad njima imale bi šansu za nadigravanje sa „Ivanićem“ i mogući ulazak u viši rang, rekla je nakon utakmice Antonija Butković.

- Zadovoljan sam igrom svoje ekipe. Kako ovaj tjedan nismo imali kontinuitet u treninzima, cure su izvrsno odradile ovu utakmicu pogotovo jer je kraj sezone i teško je pronaći motivaciju, rekao je trener Mladen Prskalo.