Rukometašice "Murvice" i "Ivanića" podijelile bodove u sjajnoj utakmici

1 - Žestok dvoboj rukometašica "Murvice" i "Ivanića"
2 - Velik broj gledatelja pratio je derbi
3 - Na utakmici su bila i brojna poznata rukometna imena - Darko Franović i Igor Duvnjak
4 - Završni deveterac na utakmici
5 - Slavlje rukometašica "Murvice"

2. HRVATSKA LIGA RUKOMETAŠICA - ZAPAD

11. kolo: MURVICA – IVANIĆ 26:26 (11:15)

Crikvenica, 11.12.2016. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 300. Suci: Botinčan i Rupčić (oba iz Rijeke).

MURVICA: Antić, Kršul, Ljubanović, Papić, Skorić, Juričić 5, Smoljan, Filipović 3, Debelić 2, Lekaj 6 (2), Mandekić, Malešević, Grozdek, Matea Pešut, Tus 4, Butković 6 (4).

IVANIĆ: Kinderman, Mrazović 7, Jukić, Malec 7, Krznarić, Petreković 4, Barišić 3, Pezić 3 (2), Ajduk, Krajpl 1, Biloglav, Gunjača 1, Mihalj, Lešković, Hren, Orlović.

Sedmerci: „Murvica“ 7 (6); „Ivanić“ 3 (2).
Isključenja: „Murvica“ 8'; „Ivanić“ 16'.

Dugo očekivani derbi dviju dosad neporaženih ekipa u drugoligaškom natjecanju „Murvice“ i „Ivanića“ u potpunosti je ispunio očekivanja. Tribine Gradske sportske dvorane bile su solidno ispunjene, bila je to najposjećenija sportska priredba u našoj dvorani ove kalendarske godine. Tome je pridonijela i brojna skupina veselih gostujućih navijača koji su pjesmom i uz gitaru bodrili svoje rukometašice.
Utakmicu su bolje otvorile gošće, već u 5. minuti imale su 4 gola prednosti, pa je trener „Murvice“ Prskalo bio prisiljen u 6. minuti pozvati prvi time-out. Visoke i snažne gošće nisu dozvoljavale igračicama „Murvice“ da razviju svoju igru u napadu što je rezultiralo s dosta tehničkih grešaka domaćih.
U nekoliko navrata „Murvica“ je smanjivala razliku (7:8, 10:12) ali bi igračice „Ivanića“ održavale prednost unatoč tome što su u dva navrata imale igračicu manje. U ovom razdoblju odlično je igrala Marijeta Lekaj, a Sara Mandekić je obranila nekoliko teških lopti. Kod gošći nezaustavljiva je bila Ana Malec za koju naše rukometašice nisu imale rješenja.

Završetak prvog poluvremena završio je šokantno za „Murvicu“. U 27. minuti su Crikveničanke imale igračicu više kod rezultata 10:12 i tada umjesto da se sasvim približe gošćama, čine tri uzastopne greške u napadu koje igračice „Ivanića“ koriste i odlaze na najveću prednost na utakmici od 5 golova (10:15). Golom iz sedmerca u zadnjoj sekundi prvog poluvremena Antonija Butković tu razliku smanjuje na 11:15.
Prvi dio drugog poluvremena protekao je u sličnom ritmu kao i većina prvog poluvremena. Gošće su stalno imale prednost (13:16, 16:19), koju su fanatično borbene igračice „Murvice“ stalno hvatale. U 40. minute Antonija Butković opet iz sedmerca smanjuje na 18:19, a potom i Petra Filipović na 19:20. S tribina se nakon dugo vremena čuje navijanje za jednu domaću ekipu, „Murvica“ je u naletu i gostujući trener Abramović poziva time-out u 42. minuti. Poslije predaha Sara Mandekić brani udarac Katarine Mrazović i potom u 42'48'' Marija Tus donosi prvo izjednačenje na utakmici - 20:20.

Međutim, gošće vrlo brzo opet stječu prednost od dva gola (20:22), pa sada trener Prskalo zove time-out. Igračice „Murvice“ opet ne koriste igračicu više za smanjivanje prednosti, no u sljedećem napadu "Ivanića" Ivana Juričić krade jednu jako važnu loptu i realizira kontru za 21:22. Odlična Katarina Mrazović dovodi goste na +2 (21:23), ali Marija Tus odmah s krila smanjuje na 22:23.
Igra se gol za gol, a opasne minute za „Murvicu“ slijede nakon što je Lea Biloglav obranila sedmerac Antoniji Butković u 53. minuti kod 23:24, a odmah potom je Antonija isključena na dvije minute. Tada Sara Mandekić brani udarac Mrazovićke, a Ivana Juričić pogađa za 24:24. Slijedi novi time-out za goste i novi sjajan gol Marije Tus za prvo vodstvo „Murvice“ na utakmici – 26:25 u 55'20'.
Ovaj gol izaziva erupciju oduševljenja navijača domaćih, ali Katarina Mrazović vraća gošće u utakmicu i nakon isključenja Petre Filipović izjednačava na 26:26. Prskalo ima time-out u 58'13'' nakon kojeg „Murvica“ ima napad. U tom napadu najprije biva isključena Marta Pezić nakon prekršaja na Ani Debelić, ali onda suci sude probijanje Marijeti Lekaj.

Gošće imaju četrdesetak sekundi za zadnji napad, međutim ne uspijevaju ga realizirati. Utakmica završava udarcem s 9 metara nakon isteka vremena koji završava u bloku domaćih i ostaje konačnih 26:26.
Nakon dramatičnog završetka slavile su i domaće i gostujuće igračice, jer su i jedna i druga ekipa mogle i dobiti ali i izgubiti. Razvidno je to i iz izjave Marije Tus odmah po završetku utakmice:
- Bila je ovo vrlo teška utakmica protiv fizički moćne ekipe „Ivanića“. Žao mi je što ih nismo pobijedile, osjećala sam cijelo vrijeme da to možemo. Na kraju ipak trebamo biti zadovoljne jer je utakmica bila vrlo neizvjesna do samoga kraja.

Utakmicom svakako mogu biti zadovoljni i gledatelji, može se reći da su rukometašice „Murvice“ svojim igrama tijekom čitavog jesenskog dijela prvenstva vratile rukomet u žižu crikveničke sportske javnosti.
Nakon prvog dijela prvenstva „Murvica“ dijeli prvo mjesto na ljestvici zajedno s“Ivanićem“, obje ekipe imaju po deset pobjeda i jedan remi. Slijedi prvenstvena pauza, prva utakmica drugog dijela igra se 11. veljače utakmicom između „Murvice“ i „Siska“.

Fotografije: Toni Pelić