Rukometaši uvjerljivom pobjedom protiv "Trsata" potvrdili naslov jesenskih prvaka

1,2 - Tomislav Huljina
3 - Tomislav Čupić

2. HRVATSKA LIGA RUKOMETAŠA - ZAPAD

9. kolo: MORNAR-CRIKVENICA - TRSAT 40:27 (18:14)

Crikvenica, 2.12.2017. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Barle i Vučić (Zagreb).

MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Medvedec 3, Matejčić, Mijić 1, Melon 5, Čupić 8, Derossi, Huljina 10, Stanić 8, Karaula 1, Albin Mutiši, Kristijan Car, Brozičević 1(1), Dokoza, Stupar 3 (3), Sertić.

TRSAT: Daskijević, Kavran 2, Čunko 2, Ljevar 3, Crnković 1, Maljevac 2 (1), Francetić 4, Samardžić, Zakšek, Zvonarek 2, Ujević 2, Islamović, Vukičević 4, Polić 5.

Sedmerci:“ Mornar-Crikvenica“: 4(4); „Trsat“: 1(1).
Isključenja: „Mornar-Crikvenica 4'; „Trsat“: 2'

Uvjerljivom pobjedom protiv „Trsata“, u zadnjoj utakmici prvog dijela prvenstva, rukometaši „Mornar-Crikvenice“ potvrdili su status najbolje momčadi lige. Bez izgubljenog boda, sa 9 pobjeda u 9 kola osvojili su naslov jesenskih prvaka, bez prave konkurencije.
Utakmica protiv „Trsata“ bila je samo prvih dvadesetak minuta rezultatski neizvjesna, nakon toga domaći rukometaši dižu intenzitet u obrani i do kraja prvog poluvremena prave razliku od četiri gola (18:14).
Furioznim ulaskom u drugo poluvrijeme i serijom od 6:0 dolaze do rezultata 24:14, čime su se ugasile sve nade gostuju za eventualno iznenađenje u Crikvenici. Odlično su odigrali najiskusniji u redovima domaćih – Huljina, Čupić i Stanić koji su uspješno razgrađivali gostujuću 3-2-1 obranu.
Sada slijedi poduža stanka zbog Europskog prvenstva, a rukometaši „Mornar-Crikvenice“ imaju još odraditi obaveze u Kupu, najprije u srijedu, kad im u goste dolazi „Kozala“.