10. kolo: MORNAR-CRIKVENICA - TROGIR 28:37 (14:19)

Crikvenica, 5.12.2020. Gradska sportska dvorana. Bez gledatelja. Suci: Gagula i Zorko (Zagreb).

MORNAR-CRIKVENICA: Lušić, Prpić, Dragičević 3, Derossi 3, Pikec 6 (2), Smojver 5, Viskić, Pičuljan 2, Mijić 1, Potočnjak 4, Stupar 2 (2), Dokoza 2. Trener: Čupić.
TROGIR: Baković 1, Barić 2, Špika 1, Babić 9 (2), Viljac 2, Piteša 6, Milat 1, Brkan, Hrnjić 1, Perkušić 3, Plazibat 2, Šolić 4, Trivković 5. Trener: Popović.   Sedmerci: „Mornar-Crikvenica“: 5 (4). „Trogir“: 4 (3). Isključenja: „Mornar-Crikvenica“: 6'. „Trogir“: 4'.

Sinoć su u 10. kolu 1. HRL – jug u Gradskoj sportskoj dvorani gostovali rukometaši „Trogira“, vodeća, a rekli bismo i najbolja momčad lige. Trogirani su se predstavili kao uigrana i kompaktna cjelina sastavljena od kvalitetnih igrača na svakoj poziciji, dok su s druge strane naši rukometaši opet istrčali desetkovani. Nedostajao je čitav niz igrača na koje trener Tomislav Čupić nije mogao računati (Turčinov, Mataija, Domijan, Andreškić, Jonjić …).
Premda, da su bili i u najjačem ovosezonskom sastavu,  teško da bi došli do bodova protiv moćnog „Trogira“. Oliver Lušić je bio u zapisniku, ali nije ulazio u igru, nadajmo se da će biti spreman za utakmice protiv „Hrvatskog dragovoljca“ i „Rudara“.

Gosti su od početka utakmice dominirali, odvojili su se na 6 golova prednosti već u 11. minuti (4:10), a sva 4 gola za domaće je postigao Marko Pikec. Naši rukometaši se nisu predavali pa su tu prednost prepolovili golovima Smojvera i Derossija u 16. minuti (9:12), no gosti su potom stalno držali prednost od 5-6 golova. Igrao se atraktivan rukomet s brzim završecima napada, što je rezultiralo s puno golova do poluvremena (14:19).
Drugo poluvrijeme se nastavilo na isti način, Trogirani su kontrolirali utakmicu, a naši rukometaši su imali jednu dobru dionicu, kad su vodstvo gostiju od 14:21 iz 32. minute smanjili na 18:22 u 38. minuti. U tom razdoblju Viskić je imao seriju dobrih obrana, efikasan je bio Potočnjak u napadu. Ali više od toga nisu mogli, gosti su vrlo brzo podigli prednost na +12 (18:30) u 45. minuti.
Pošto rezultatske neizvjesnosti nije bilo, treneri su u igru uveli sve igrače koje su imali na dispoziciji. Dobivenu minutažu odlično je iskoristio Karlo Dragičević postigavši 3 gola s vanjskih pozicija, za desetak minuta koliko je igrao.
Na kraju je završilo s +9 za Trogirane, međutim rukometaši „Mornara-Crikvenica“ zaslužuju sve čestitke za ono što su sinoć prikazali. Dali su sve od sebe protiv jačeg protivnika, nisu ni jednog trenutka posustali, borili su se do kraja koliko su god mogli. A potez Matije Potočnjaka kad je doslovce golmanskom paradom na parketu spriječio dodavanje (kod vodstva protivnika od 10 razlike) vrijedi više nego da je zabio 5 golova.
Kad sportaš na utakmici daje sve od sebe zaslužuje poseban respekt i čestitke. Zbog toga, unatoč visokom porazu ne možemo naći ni jednu riječ zamjerke mladim igračima „Mornara-Crikvenica“. Dosad nisu osvojili ni boda, ali su pokazali da su pravi sportaši, što je vrijednost koja itekako ima svoju težinu.
Bodovi će sigurno doći ako ovako nastave, možda već u preostalim utakmicama protiv „Hrvatskog dragovoljca“ i „Rudara“.