Fotografija 1: Vladimir Matejčić, RK "Mornar"
Fotografija 2: Odlično raspoloženje u redovima "Mornara" nakon nove pobjede

Crikvenica, 16.10.2016. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 120. Suci: Kober (Zagreb) i Sunajko (Dugo Selo).

MORNAR: Zena, Matejčić 2, Čupić 4, Jurić 2, Medvedec 4, Britvić, Pavlić, Dražić 1, Mutiši, Car, Margeta 5, Mrakovčić 2, Oroši 1, Knežević, Domijan 3.
VERUDA: Ćopić, Obradović 2, Brajuha, Kolić 2,Špac 1, Barišić 2, Žunić 3, Berček 7, Jeromela 1, Rašeta 1, Deumić, Pavlović, Žulj.
Sedmerci: "Mornar": 3 (2), "Veruda" 6 (3).
Isključenja: "Mornar": 8', "Veruda": 6'. Crveni karton: Špac ("Veruda").

Očito je da su rukometaši „Mornara“ aktualni „sportski hit“ u našem gradu. Potvrdu ovoj konstataciji nalazimo u činjenici da je jučerašnja utakmica između „Mornara“ i pulske „Verude“ najposjećenija sportska priredba u proteklih mjesec dana. Uz to, u redovima „Mornara“ vlada odlična atmosfera koja se mogla osjetiti i u utakmici protiv Puljana, u kojoj su Dramaljci došli do druge prvenstvene pobjede. No, za pobjedu su se morali itekako namučiti, jer su se gosti pokazali kao vrlo čvrsta i kvalitetna momčad koju je „Mornar“ uspio nadvladati tek sredinom drugog poluvremena. U vrlo čvrstoj i borbenoj utakmici (uz dva crvena kartona) Dramaljce su predvodili opet odlični Zena na golu, efikasni Margeta i čvrsti oslonac obrane Domijan. Sve je odlično koordinirao trener-igrač Čupić, uz žestoki angažman Marina Uremovića na klupi. Uz naše viđenje utakmice imamo stručni komentar još jednog odličnog aktera druge pobjede „Mornara“ - Vladimira Matejčića:
- Utakmicu smo prelomili kad smo krajem prvog poluvremena prešli na obranu 6:0. Gosti su se pokazali kao tvrd protivnik, međutim presudila je naša „duža klupa“ i mogućnost kvalitetne izmjena igrača. Osjetilo se da udarna sedmorka gostiju u drugom poluvremenu pada u snazi, a to uostalom pokazuje i sam rezultat drugog poluvremena koje smo dobili 12:6. U našoj momčadi vlada sjajno ozračje i s puno poleta idemo u nastavak prvenstva, s ambicijom da zauzmemo jedno od prva tri mjesta na ljestvici.

Rukometaši "Mornara" sljedeće subote igraju u Gospiću protiv istoimene momčadi.