Rukometaši "Mornara-Crikvenica" startali porazom protiv "Kozale"

1. kolo: MORNAR-CRIKVENICA – KOZALA  27:33 (14:15)

Crikvenica, 26.9.2020. Gradska sportska dvorana. Bez gledatelja. Suci: Robert Bernobić (Rijeka) i Marijo Zečević (Zagreb).
MORNAR-CRIKVENICA: Dragičević, Karlo Domijan, Lušić 10 , Čupić 2, Derossi, Andreškić, Pikec 8, Smojver 1, Viskić, Pičuljan 1, Mijić, Potočnjak 3, Stupar 1, Turčinov, Ivan Domijan 1, Jonjić.
KOZALA: Volenik, Braut 5, Islamović 3, Kokan 1, Balas 4, Štucin, Dizdar 8,  Sertić, Tomaš 6, Kezić 2, Polić 2, Baldo 1, Schlagenhauf 1, Maljevac, Njegovan, Pešić.

U premijernoj utakmici nove sezone 1.HRL – jug rukometaši „Mornara-Crikvenica“ poraženi su na svom parketu u susjedskom derbiju od „Kozale“. Zbog epidemioloških mjera utakmica je igrana bez gledatelja, a naši rukometaši su na teren istrčali u znatno izmijenjenom sastavu u odnosu na prošlu sezonu.
U početnoj sedmorci na golu je bio Tino Viskić, startali su Marko Pikec, Tomislav Čupić, Matej Stupar, Ivan Domijan, Ivan Smojver i Oliver Lušić. U ulozi trenera-igrača bio je Tomislav Čupić.
Riječani su bolje otvorili utakmicu, već su u 5. minuti imali 3 gola prednosti (2:5), a tu su prednosti poduplali do 20. minute (6:12). Domaća obrana bila je dosta porozna, napad nepovezan, pa se činilo kako će gosti lako doći do bodova.
Međutim, od dvadesete minute domaći se bude, sjajni Oliver Lušić postiže 4 uzastopna gola, Tino Viskić brani nekoliko napada uzastopce i u samom finišu poluvremena golom Pikeca „Mornar-Crikvenica“ uspijeva izjednačiti. Ipak, s(p)retnim golom Brauta u zadnjim sekundama „Kozala“ odlazi na poluvrijeme vodstvom 14:15.
U nastavku se Riječani opet odvajaju, stalno imaju vodstvo od jednog do dva gola razlike, a naši rukometaši se iscrpljuju u stizanju njihove prednosti. U 45. minuti rezultat je izjednačen (24:24), da  bi Riječani od 50. minute uspjeli slomiti otpor domaćih rukometaša zahvaljujući prvenstveno dobroj obrani koja se fokusirala na zaustavljanje Lušića.  Do 56. minute prednost gostiju je narasla na +5 (26:31) i pitanje pobjednika je riješeno.
U redovima domaćih najbolji su bili raspoloženi Tino Viskić na golu te efikasni Lušić i Pikec, kod gostiju najbolji Dizdar, Tomaš i Braut.
„Kozala“ je zasluženo pobijedila, a naši rukometaši zaslužuju čestitke za borbenu i angažiranu igru.