6. kolo: ARENA-JADROGRAD – MORNAR-CRIKVENICA  19:26 (11:10)

Pula, 4.11.2017. Dom sportova „Mate Parlov“. Gledatelja: 120. Suci: Musulin i Paripović (Bjelovar).

ARENA-JADROGRAD: Grgorović, Jovanović, Milutinović 2, Petrović, Lorencin, Ikanović 8 (2), Tomašev 1, Fogadić, Kelecija, Omerović 1, Kovačević, Simetić 1, Ramić, Vukadinović 1, Jovanović 5 (2)
MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Oroši, Matejčić, Melon 7 (4), Čupić 4, Derossi, Huljina 8, Karaula 1, Stupar, Mijić 4, Car, Mutiši, Stanić 2.

Sedmerci: „Arena-Jadrograd“: 5 (4), „Mornar-Crikvenica“: 5 (4).
Isključenja: „Arena-Jadrograd“: 10', „Mornar-Crikvenica“: 12'.

Uspješno je završilo gostovanje rukometaša „Mornar-Crikvenice“ u Puli premda u prvom poluvremenu nije izgledalo da će Crikveničani lako doći do bodova. U susret su ušli „sa zadrškom“ i dosta problema u realizaciji, pa su domaći vodili tijekom čitavog prvog poluvremena. Najveća prednost „Arena-Jadrograda“ u tome je razdoblju bila 5 golova razlike (10:5).
Nakon time-outa trenera Matoševića naši rukometaši su zaigrali na prepoznatljiv način s puno više kretanja bez lopte i stvari su ubrzo počele sjedati na svoje mjesto. Važan detalj utakmice dogodio se u 23. minuti kad je Antonio Stanić dobio nezgodan udarac u glavu zbog čega više nije ulazio u igru. Međutim, odlično ga je zamijenio Nevio Mijić pa se njegov izostanak nije osjetio kao hendikep za goste.

U drugom poluvremenu rukometaši „Mornar-Crikvenice“ zaigrali su na način na koji su nas navikli, čvrsto u obrani, sa sigurnim Zenom na golu i efikasnom igrom u napadu gdje je puno lopti završavalo u srcu domaće obrane, na Tomislavu Huljini, koji je bio nezaustavljiv za Puljane.
Od 5. minute drugog poluvremena prednost gostiju je rasla (15:21), domaći se više nisu uspjeli rezultatski približiti i bodovi su zasluženo otišli u Crikvenicu.
Naši rukometaši u sljedećem kolu opet gostuju, u Rijeci igraju protiv „Zameta 2“.