Rukometaši iščupali bod u burnoj utakmici protiv "Kozale"

1 - 5: Prekid na utakmici "Mornara-Crikvenica" i "Kozale"
5 - Gol iz sedmerca Tonyja Zareva za izjednačenje na kraju utakmice

18. kolo: MORNAR-CRIKVENICA – KOZALA 35:35 (17:18)

Crikvenica, 30.3.2019. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 350. Vladimir Grubor (Poreč) i Adi Žepčan (Umag).
MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Matejčić 9, Oroši 3, Stanić, Melon, Čupić 5, Huljina 3,  Zarev 8 (4), Matija Car 2, Mijić 1, Fran Daskijević, Stupar 4 (4), Domijan, Dokoza. Trener: Valter Matošević.
KOZALA: Ćaćan, Fabijan Ljevar 3, Štucin, Rak, Tomaš 10 (4), Leon Ljevar 5, Maljavac, Islamović 10, Vukičević 3, Schlagenhauf, Pešić, Milih, Loparac 4, Žepina. Trener: Darko Dunato.

Sedmerci:  „Mornar-Crikvenica“: 9 (8); „Kozala“: 4(4)
Isključenja: „Mornar-Crikvenica“: 12'; „Kozala“: 22'.
Crveni kartoni: Oroši i Huljina („Mornar-Crikvenica“); Leon Ljevar, Milih, Fabijan Ljevar i Maljavac („Kozala“).

Vrlo burno bilo je u susjedskom derbiju rukometaša „Mornara-Crikvenice“ i „Kozale“ igranom sinoć u Gradskoj sportskoj dvorani u Crikvenici.
U udarnoj postavi „Crikvenice“ umjesto ozlijeđenog Matije Cara utakmicu je počeo netom zaliječeni Tician Oroši, a nakon nekoliko minuta na parketu, ozljedu je obnovio Antonio Stanić, što je značajno poremetilo planove domaćih rukometaša.
Naznake u kakvom će ozračju proteći utakmica vidjele su se već u drugoj minuti kad su obostrano isključenje zaradili Tomislav Čupić i Fabijan Ljevar. Igralo se vrlo žestoko, puno mlađa momčad „Kozala“ ušla je u utakmicu bez respekta i uspjela je nametnuti svoj ritam igre domaćinima.
Gosti su 8. minuti došli do prednosti od 3 gola (2:5), no s tri uzastopna gola Tonyja Zareva domaći su se primakli na gol minusa u 11. minuti (5:6). Igralo se vrlo izjednačeno, gol za gol s obje strane, s time da su rukometaši „Kozale“ stalno držali prednost.
Pomalo neočekivano, obrane su bile lošiji dio igre obiju momčadi, pa je u prvom poluvremenu palo puno golova. „Mornar-Crikvenica“ je prvi put izjednačio u 18. minuti (10:10) golom Vladimira Matejčića, no rukometaši „Kozale“ se nisu dali smesti i uspješno su poentirali kroz dosta poroznu crikveničku obranu. Na poluvrijeme se otišlo golom prednosti za „Kozalu“ (17:18).
Početak drugog poluvremena pripao je gostima koji su u 36. minuti došli do 4 gola prednosti (18:22), zahvaljujući greškama domaćih u napadu i obrani sedmerca Darija Pešića, dotad sigurnom izvođaču Mateju Stuparu (4 realizirana sedmerca u prvom poluvremenu).
Crikveničani potom smanjuju vodstvo Riječana nakon dva gola Orošija i Čupića i u 45. minuti dolaze na samo gol zaostatka (23:24), a onda Leon Ljevar povećava to vodstvo na 23:25.

U sljedećem napadu „Mornara-Crikvenica“ Mateo Milih vrlo grubo i nesportski faulira Tomislava Huljinu što izaziva reakciju iskusnog crikveničkog pivota, nakon čega dolazi do naguravanja igrača na terenu i prekida utakmice.
Uslijedile su nemile scene, neprimjerene sportskom nadmetanju, a prekid je, sve dok se strasti ipak nisu smirile, potrajao desetak minuta. Suci ove utakmice, Vladimir Grubor i Adi Žepčan, koji nisu imali nimalo lak posao u uzavreloj atmosferi, dodijelili su crvene kartone Tomislavu Huljini i Ticianu Orošiju te Leonu Ljevaru i Mateu Milihu, pa su oni utakmicu nastavili pratiti s tribina.
Susret je nastavljen sa po 4 igrača u polju na obje strane i u toj situaciji bolje su se snašli domaći igrači koji su golovima Matejčića u 48. minuti došli do izjednačenja (26:26). No, nakon kompletiranja sastava, rukometaši „Kozale“ s tri gola Matije Loparca dolaze do prednosti od 3 gola u 51. minuti (27:30).
„Mornar-Crikvenica“ uspijeva preko Matije Cara koji je morao ući u igru i Čupića držati priključak, no gosti u 55. minuti još uvijek imaju velika 3 gola prednosti (31:34).
Tada odgovornost preuzima kapetan domaćih Vlado Matejčić i sa dva uzastopna gola dovodi domaće na samo gol zaostatka u 58. minuti (33:34). Najbolji igrač gostiju Dino Islamović postiže gol za vodstvo „Kozale“ (33:35) 100 sekundi prije kraja utakmice i činilo se da će gosti doći do pobjede.
Međutim, u samoj završnici gosti zarađuju dva isključenja i rukometaši „Mornara-Crikvenica“ iz dva sedmerca preko sigurnog Tonyja Zareva uspijevaju doći do izjednačenja. U zadnjih 5 sekundi gosti su imali zadnji napad ali sa samo 3 igrača u polju, tako da su uspjeli sačuvati loptu do kraja utakmice koja je na kraju završila rezultatom 35:35.
Možda je neriješen rezultat na kraju najpravedniji, no za drugim bodom sigurno mogu više žaliti gosti, pošto „Mornar-Crikvenica“ tijekom utakmice nijednom nije bio u vodstvu. Na kraju je unatoč svemu što se događalo na parketu susret okončan sportskim pozdravom rukometaša obiju momčadi.
Najpozitivniji dio jučerašnje utakmice je da je od dobrovoljnih priloga igrača obiju momčadi, službenih osoba i gledatelja sakupljeno 10.400 kuna za liječenje bolesne djevojčice Mile Rončević.