Remi "Crikvenice" i "Halubjana" u zadnjoj utakmici ove godine na Gradskom stadionu

1 - Moreno Merle, strijelac jedinog gola za "Crrikvenicu"
2 - Nikola Nemetz
3 - Moreno Merle, Deni Rubčić i Goran Kuna

4. NOGOMETNA LIGA – NS RIJEKA

14. kolo: CRIKVENICA – HALUBJAN 1:1 (1:0)

Crikvenica, 25.11.2017. Gradski stadion. Gledatelja: 60. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Pomoćni suci: Radić (Kastav) i Jakovašić (Opatija).
Strijelci: 1:0 Merle (16'), 1:1 Kovčalija (58' – 11m).
Žuti kartoni: Vukelić („Crikvenica“), Inić („Halubjan“).

CRIKVENICA: Stipanov, Merle, Jakov Nemetz (od 59' Xheladini), Smojver (od 75' Adam Rubčić), Vukelić, Nikola Nemetz, Deni Rubčić, Kuna, Petrović, Butorac, Prpić.
HALUBJAN: Dukić, Brnčić, Stanić, Samardžija, Kinkela, Inić, Štemberger, Zeko (od 89' Begić), Kovčalija, Majetić (od 77' Bilić).

U zadnjoj prvenstvenoj utakmici ove godine na Gradskom stadionu nogometaši „Crikvenice“ i „Halubjana“ odigrali su neriješeno, bez pobjednika. Na kraju su tim rezultatom bili nezadovoljni i jedni i drugi jer su propustili izgledne šanse da dođu do sva tri boda.
Već u prvoj minuti Rubčić je s centra zamalo pogodio mrežu gostiju, njegova lopta završila je zamalo iznad gola. U 10. minuti uslijedila je nova šansa „Crikvenice“, Butorac dodaje Rubčiću, ali njegov udarac odlazi kraj gola.
Pritisak domaćih se isplatio u 16. minuti, Moreno Merle je odlično presjekao loše dodavanje golmana Dukića, poveo loptu nekoliko koraka i onda s ruba šesnaesterca precizno pogodio donji lijevi kut gola „Halubjana“ za vodstvo od 1:0.
Igralo se živo i dinamično, gosti nisu bili u podređenoj ulozi, međutim ozbiljnije su prijetili domaći. Blizu postizanja gola Crikveniičani su bili opet u 26. minuti, no akcija u kojoj su sudjelovali Butorac, Rubčić i Kuna na kraju nije dala ploda. U 33. minuti neprecizan je bio i Rubčić, jednako kao i Petrović koji je u 43. minuti prebacio gol iz neposredne blizine.
U drugom poluvremenu najprije je u 55. minuti zaprijetio Merle, no njegov je udarac završio pokraj gola, a onda su dominaciju na terenu preuzeli igrači „Halubjana“, što je dovelo do izjednačenja.
U 57. minuti u prodoru je u šesnestercu bio Majetić, ruši ga Smojver, a sudac Vidulin opravdano dosuđuje jedanaesterac. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Kovčalija i gosti poravnavaju na 1:1.
Kovčalija je u 77. minuti bio zamalo neprecizan, njegov udarac glavom završio je preko gola. U samoj završnici utakmici bilo je puno uzbuđenja na obje strane. U 84. minuti Deni Rubčić je idealno poslužio Adama Rubčića koji nije dobro zahvatio loptu i prilika je propala. Minutu prije kraja Dukić brani pokušaj Denija Rubčića glavom, a u prvoj minuti sudačke nadoknade „Halubjan“ ima šansu utakmice. Bilić glavom pogađa stativu, a odbijenu loptu domaći nekako uspijevaju raščistiti.
Do kraja utakmice domaći imaju još dvije šanse, no Nikola Nemetz i Deni Rubčić nisu uspjeli pogoditi gol.
„Crikvenica“ je s osvojenim bodom zadržala visoko četvrto mjesto na ljestvici, a u posljednjoj utakmic prvog dijela prvenstva, sljedeće subote igra protiv „Orijenta“ na Krimeji.