Prva prvenstvena pobjeda rukometaša "Crikvenice" uz 13 golova Tea Daskijevića

12. kolo: CRIKVENICA – ZADAR 33:25 (15:14)

Crikvenica, 19.2.2016. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 50. Suci: Čambala (Križ) i Šimić (Sesvete)

CRIKVENICA: Dražen Sertić, Daskijević 13 (3), Marušinac, Damir Sertić 5, Stupar, Melon 3, Huljina 1, Derossi, Karaula 1, Benić, Stanić 4, Svetić 1, Kapelari, Mazzarolli 5.

ZADAR: Žugaj, Golem 2, Klasanović 4, Maraković 7, Bračić, Rogić 2, Vukić, Periša, Travica 6, Perinović, Merhar 1, Lončar, Bukva 3.

Sedmerci: „Crikvenica“ 5 (4); „Zadar“: 3 (1).
Isključenja: „Crikvenica“ 2', „Zadar“: 10'

Drugi dio prvenstva odlično je počeo za rukometaše „Crikvenice“.
Napokon su, nakon niza pehova i nedaća dočekali prvu prvenstvenu pobjedu i to protiv direktnog konkurenta za opstanak – momčadi „Zadra 1954“. Početak utakmice nije bio dobar za domaće, Zadrani su se odvojili na 3  razlike (1:4 i 4:7), međutim polovicom poluvremena Crikveničani uz dobru igru u napadu povezuju redove i u dotad prilično propusnoj obrani, pa serijom 4:0 preokreću rezultat u svoju korist (8:7). Do kraja poluvremena igralo se izjednačeno, gol za gol sa svake strane i „Crikvenica“ na poluvremenu vodi s 15:14. Odlično je odigrao Teo Daskijević koji je u prvom poluvremenu postigao 8 golova.

Drugo poluvrijeme nastavlja se izjednačenom igrom sve do 36. minute kad je na semaforu stajalo 19:19. Na sceni je opet sjajni Daskijević koji serijom od 5 uzastopnih golova dovodi „Crikvenicu“ u vodstvo od 22:19 u 40. minuti i u tim se trenucima odlučuje utakmica. Slijede dvije odlične obrane Benića te dva gola Mazzarollija i Damira  Sertića kojima „Crikvenica“ održava prednost. Uporni Zadrani se ne predaju, ali razlika ne pada na manje od 4  razlike za „Crikvenicu“ (26:22, 27:23, 28:24). Gosti su konačno „pukli“ u 57. minuti kad je bilo 29:25, do kraja više nisu poentirali, a naši rukometaši su iskoristili priliku da do kraja ostvare visoku pobjedu. U redovima „Crikvenice“ bilo je više dobrih pojedinaca, prednjačio je efikasni Daskijević s 13 golova, no čini nam se da je za pobjedu bilo presudno zajedništvo momčadi i velika motiviranost, te svakako odlično vođenje trenera Senka Smoljana.