Prejake za "Arenu": Nova uvjerljiva pobjeda rukometašica "Murvice"

Crikvenica, 21.10.2017. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci. David Božičević i Ivana Kirasić (Ogulin).
MURVICA: Antić, Butković 5, Papić, Skorić 3 (2), Grozdek 4, Filipović 5, Lekaj 2 (1), Ljubanović 3, Mandekić, Tus 2, Debelić 3, Marta Pešut, Matea Pešut, Talan 1, Matijašić 2 (2), Krešić 2 (1).
ARENA: Raspudić 3 (2), Jurkota 3, Komadina 3, Maras 3, Nimac, Ognjenović, Ferić 2, Mia Perica, Tomljanović, Ema Kuna, Ela Perica, Milanović, Jovanović, Jurkota, Ana Kuna 1.
Sedmerci: „Murvica“: 7 (6), „Arena“: 3 (2).
Isključenja: „Murvica“: 2', „Arena“: 10'.

Rukometašice „Murvice“ nastavile su pobjednički niz, sinoć su u Gradskoj sportskoj dvorani uvjerljivo nadigrale ekipu „Arene“ iz Pule.
Prema očekivanju, pobjeda „Murvice“ ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje, nakon početnih 5:0, domaće rukometašice stalno su dizale prednost (9:2, 13:3) da bi prvo poluvrijeme završilo s velikih 17:5 za „Murvicu“.
Najjača sedmorka „Murvice“ Mandekić-Tus-Lekaj-Filipović-Debelić-Skorić-Butković odlično je odradila posao u obrani, gdje su najprije Petra Filipović, a onda Antonija Butković u obrani 5-1 na prednjoj poziciji, u suradnji s ostatkom obrane onemogućavale gošće da dođu do gola. Efikasna igra rukometašica „Murvice“u napadu, uz niz uigranih kombinacija obilježila je prvo poluvrijeme.

U nastavku je trener Prskalo odmah počeo s promjenama, u igru su najprije ušle Kristina Grozdek, potom Antonija Matijašić i kasnije ostale igračice  s klupe. Gošće iz Pule su sredinom drugog poluvremena agresivnom obranom iskoristile trenutnu nepovezanost u igri „Murvice“ i napravile seriju od 0:6 (od 21:6 do 21:11) što je trenera Prskalo prisililo na time-out u 40. minuti. Nakon toga utakmica se vratila u prvotne okvire, „Murvica“ je konsolidirala redove i vrlo brzo razlika je opet bila +15 (26:12, 29:14) za domaće.

U 49. minuti u jednoj kontri Petra Filipović je nezgodno pala nakon čega je udarila glavom u pod te je morala izaći iz igre. Izgledalo je ružno, ali posljedica, nadamo se, neće biti. Petra je uz Anu Debelić imala najveću minutažu na utakmici, u kojoj su do kraja participirale sve igračice koje su bile u zapisniku. Dobrim obranama istakla se Romina Antić, a priliku za postizanje golova iskoristile su i mlađe igračice Ena Ljubanović, Dora Krešić, Antonija Matijašić i Ema Talan.

Rukometašice „Murvice“ i u ovoj su utakmici pokazale kvalitetu, bile su jednostavno prejake za gošće iz Pule.
U sljedećem kolu naše rukometašice očekuje utakmica protiv „Lokomotive 2“ u Zagrebu, jedine ekipe (uz „Zamet 2“) od koje su poražene u prošloj sezoni.