Crikvenica, 30.10.2016. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Sutkinje: Pahor i Trbović (obje iz Rijeke).
MORNAR: Zena, Matejčić 3, Čupić 2, Jurić, Medvedec 4, Britvić, Pavlić, A. Car, Bilobrk, Mutiši 1, K. Car, Margeta, Domijan, Mrakovčić 6 (3), Oroši, Knežević 2 (2).
ROVINJ: Orbanić, T. Zarev 9, Lukšić 1, Bašić 4, Domić 1, Radović, Krosnjak 1, Đukanović 8, Živolić 3, Gašpić, Massarotto, D. Zarev 4, Matošević, Perkunić, Badurina.
Sedmerci: „Mornar“ 5 (5), „Rovinj“ 1 (1).
Isključenja: „Mornar“ 12', „Rovinj“ 10'.

Sinoć su rukometaši „Mornara“ prvi put razočarali doživjevši težak poraz na svom terenu protiv „Rovinja“. Trebao je to biti derbi dviju momčadi koje su u dosadašnjem dijelu prvenstva najviše pokazale, međutim Dramaljci kao da nisu „vratili uru nazad“ pa su na utakmicu zakasnili i počeli igrati kad je sve bilo gotovo …
Momčad „Rovinja“ vodi Dario Jagić nama dobro poznato i drago rukometno ime – riječ je o jednom od najboljih rukometaša koji je nosio dres „Crikvenice“ u ona dobra stara vremena.
Jagić i njegova ekipa međutim nisu imali milosti i sentimenta prema domaćima i krenuli su žestoko od prve minute. Dramaljci se još nisu ni snašli, a na semaforu je već u 7. minuti bilo 2:6, u 18. minuti 6:11, a na poluvremenu velikih 9:17. Predvođeni sjajnim Tonyjem Zarevom gosti su prezentirali odličnu igru, počev od čvrste obrane i odličnih golmana Badurine i Orbanića, do raznovrsnog i efikasnog napada. Za ilustraciju, zabili su čak dva gola iz „cepelina“, a Sandi Đukanović je s desnog krila bio nezaustavljiv. Međutim, sve to ne bi toliko došlo do izražaja da igrači „Mornara“ nisu napravili neshvatljivo velik broj tehničkih pogrešaka. Desetak je lopti otišlo „u bunar“ nakon krivih dodavanja, bilo je promašaja, obrana gostujućih golmana i utakmica je praktički riješena već u prvom dijelu. Od igrača „Mornara“ jedino je Tedi Mrakovčić bio na razini, drugi su bili neprepoznatljivi. U nastavku ista priča. Brzi i agresivni gosti i neinventivni Dramaljci koji su prvi gol u drugom poluvremenu postigli tek u 40. minuti iz sedmerca, kad je na semaforu bilo već 9:22. Posljednjih desetak minuta „Mornar“ je uspio uspostaviti ravnotežu, razbranio se Zena, ali bilo je prekasno za popravak vrlo loše večeri domaćih igrača. „Rovinj“ je apsolutno zasluženo odnio bodove iz Crikvenice i potvrdio prognoze kako su prvi favoriti za osvajanje naslova prvaka. Rukometaši „Mornara“ trebaju iz ove utakmice izvući pouke i nastaviti na način kako su igrali do ove utakmice. U sportu se ovakvi porazi događaju, uvjereni smo da je ovo bio samo jedan loš dan naših rukometaša.