Poraz rukometašica "Murvice" protiv "Trešnjevke"

4. kolo (zaostala utakmica): TREŠNJEVKA - MURVICA 29:26 (15:13)

TREŠNJEVKA: Karaula, Lesac, Lukšić 7, Smiljanić 3, Rokavec 3, Rajnović, Stojanović, Grebenar 3, Rabar, Miletić, Stojanov 8, Pufek, Miholić 3, Matijaš 2 (1), Vurbić, Magenneuter.
MURVICA: Romina Antić, Ljubanović, Butković, Skorić 1, Jerčinović 8 (4), Kalčić 3, Filipović 1, Marijeta Lekaj 4, Paurević 1, Mandekić, Dilja Lekaj 2, Debelić 6, Tomičić, Matea Pešut,Nika Car, Matijašić.

Sedmerci: „Trešnjevka“: 1 (1); „Murvica“: 4 (4).
Isključenja: „Trešnjevka“: 12'; „Murvica“: 4'.

Rukometašice „Murvice“ poražene su od „Trešnjevke“ u Zagrebu u zaostaloj utakmici 4. kola 1. Hrvatske rukometne lige. Bila je to utakmica u kojoj su rukometašice „Trešnjevke“ imale prednost tijekom cijele utakmice koju su naše rukometašice stalno pokušavale dostići, ali u tome nisu uspjele.
Utakmicu je komentirao trener „Murvice“ Mladen Prskalo:
- Nalazimo se u jednom dosta teškom razdoblju u kojem je teško pripremiti ekipu za ritam utakmica kakav imamo. Nakon uspjeha u Osijeku primjetan je pad u našoj igri što se vidjelo i na utakmici protiv „Trešnjevke“.
Odigrali smo solidno prvo poluvrijeme, stalno smo bili u igri i domaće rukometašice nisu imale veliku prednost. U drugom poluvremenu smo odigrali lošiju obranu uz previše tehničkih grešaka što nas je koštalo poraza. Dva puta smo sustizali prednost „Trešnjevke“, ali nismo uspjeli preokrenuti rezultat u našu korist. No, smatram da ni poraz u Zagrebu protiv „Trešnjevke“ od 3 gola razlike nije toliko loš, uvjeren sam da ih u Crikvenici možemo pobijediti većom razlikom. U našoj ekipi istakao bih Josipu Jerčinović i Marijetu Lekaj, posebno Josipu koja kvalitetnim radom sustavno diže razinu svoje igre.
Naše greške su posljedica nedostatka snage, a sve je to povezano s uvjetima u kojima radimo. Ponavljam staru priču o terminima treninga u Gradskoj sportskoj dvorani, jer ako na treningu ne možete okupiti sve igračice, onda ne možete ni očekivati rezultat. No, bit će bolje u nastavku prvenstva, prostora za napredak ima puno. Sad nam opet slijedi pauza do polovice siječnja, kad će biti vrlo naporno. Stoga su nam vrlo bitna sljedeća tri tjedna u kojima moramo dobro odraditi pripreme i popraviti ono što nije bilo dobro. – rekao je Prskalo.

Pred rukometašicama „Murvice“ je zadnja službena utakmica ove kalendarske godine u srijedu u 19:30 u Gradskoj sportskoj dvorani u Crikvenici kad igraju finale Županijskog kupa protiv ekipe „Zameta“. Nakon toga imat će malo odmora, a onda slijede pripreme za vrući ligaški siječanj.