Poraz rukometaša od "Hrvatskog dragovoljca"

1 - Oliver Lušić
2 - Dean Pičuljan

1. HRVATSKA LIGA RUKOMETAŠA

Zaostala utakmica 6. kola: MORNAR-CRIKVENICA – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 35:36 (13:17)

Crikvenica, 9.12.2020. Gradska sportska dvorana. Bez gledatelja.

MORNAR-CRIKVENICA: Viskić, Karlo Domijan, Lušić 14 (7), Prpić, Derossi, Pikec 7, Smojver 4, Pičuljan 1, Mijić, Potočnjak 3, Stupar 1, Turčinov, Dokoza 5.
HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Glavaš 1, Hrvoje Jakelić 4, Topić, Perić 12, Stipe Maleničić 1, Kaštelančić 1, Marčić, Kutleša 1, Grgat, Milinović, Mikulić 1, Pocrnja 5, Marko Maleničić 3, Berislav Jakelić 1, Varvodić 4, Zebić 2.

Sedmerci: „Mornar-Crikvenica“: 7 (7); „Hrvatski dragovoljac“: 4 (4)
Isključenja: „Mornar-Crikvenica“: 14'; „Hrvatski dragovoljac“: 14'.

Sinoć su u Gradskoj sportskoj dvorani zaostalu utakmicu 6. kola 1. HRL odigrale momčadi „Mornara-Crikvenice“ i „Hrvatskog dragovoljca“, jedine koje u dosadašnjem dijelu prvenstva nisu osvojile ni boda. Nažalost, nakon ove utakmice na nuli su ostali samo naši rukometaši, pošto su Dugoraćani uspjeli doći do minimalne pobjede.
Nakon duže vremena zaigrao je Oliver Lušić, što se itekako osjetilo u igri domaćih, premda ni u ovoj utakmici nisu bili kompletni.
Sve do 15. minute rezultat je bio u egalu (6:6), a onda su gosti u sljedećih 10 minuta došli na 5 golova prednosti (9:14) i tu su prednost zadržali do poluvremena (13:17). Tako su se naši rukometaši i u ovoj utakmici našli u situaciji da moraju stizati vodstvo protivnika, što je sasvim sigurno bio dodatni teret s kojim su ušli u drugo poluvrijeme. Unatoč želji i borbenosti nisu se uspijevali približiti gostima na manje od 3 gola zaostatka, a „Hrvatski dragovoljac“ je u 50. minuti imao tih 5 golova prednosti (27:32).
Sama završnica donijela je puno uzbuđenja, u 55. minuti Lušić je smanjio na 31:34, gostujući igrač Markić je zaradio isključenje, pa su najprije Dokoza, a onda opet Lušić doveli Crikveničane na samo gol zaostatka (33:34) dvije minute prije kraja.
Gosti 55 sekundi prije kraja postižu gol za 33:35, ali ubrzo zarađuju isključenje, što koristi Pikec da 24 sekunde prije kraja smanji na 34:35. „Hrvatski dragovoljac“ je potom imao loptu i time-out 14 sekundi prije kraja. Pokušali su naši rukometaši pressingom po cijelom terenu doći do lopte, ali Pocrnja iskusno dolazi do gola i 7 sekundi prije završetka gosti dolaze do neuhvatljive prednosti. Na kraju je u posljednjoj sekundi zabio Lušić za konačnih 35:36, bio je to njegov čak 14. gol na utakmici, međutim ni to nije bilo dovoljno da „Mornar-Crikvenica“ izbjegne poraz.

Trener „Mornara-Crikvenica“ Tomislav Čupić je nakon utakmice izjavio:
- Generalno nemam nekih zamjerki mojim igračima, trudili su se maksimalno, međutim spretniji i iskusniji gosti su na kraju zasluženo došli do pobjede. Moram istaknuti da zadnjih dvadesetak dana radimo u vrlo otežanim uvjetima zbog cjelokupne situacije s korona krizom, što sigurno ima odraza i na rezultatima. Sada su pred nama dvije važne utakmice u 7 dana, najprije gostujemo u Buzetu, a onda sljedeće srijede igramo doma zaostalu utakmicu protiv „Rudara“ i nadamo se osvajanju prvih bodova. – rekao je Čupić.