Poraz nogometaša na Krimeji u derbiju zadnjeg kola jesenskog dijela prvenstva

2 - Jurica Njegovan
3 - Emran Xheladini

4. NOGOMETNA LIGA – NS RIJEKA

15. kolo: ORIJENT 1919 – CRIKVENICA  2:1 (0:0)

Rijeka, 4.12.2017. Igralište Krimeja. Gledatelja: 100.Sudac: Mateo Čalić (Fažana). Pomoćni suci: Vasiljević (Fažana) i Mađarić

Strijelci: 0:1 Petrović (46'), 1:1 Andrić (57'), 2:1 Mikulić (72').

ORIJENT 1919: Herman, Turkalj (od 71' Mandić), Andrić, Hasičić, Šestan, Barišić (od 87' Gatara), Iličić (od 89' Sablić), Mikulić (od 78' Šarković), Falić, Torić (od 71' Baljak).
CRIKVENICA: Stipanov, Merle (od 79' Prpić), Jakov Nemetz (od 85' Adam Rubčić), Matešković, Vukelić, Nikola Nemetz, Deni Rubčić, Smojver, Petrović (od 68' Njegovan), Butorac, Xheladini.

Utakmicom skorih stogodišnjaka „Orijenta 1919“ i „Crikvenice“ završen je jesenski dio prvenstva 4. nogometne lige NS Rijeka, a plasmanom u samom vrhu ljestvice mogu biti zadovoljni simpatizeri oba kluba. Inače, ova se utakmica trebala igrati u subotu, međutim zbog jake bure termin igranja prebačen je za ponedjeljak.
Dobra i zanimljiva utakmica završila je pobjedom domaćina, premda ne bi bilo nezasluženo da je ishod bio drugačiji. Stotinjak gledatelja na Krimeji moglo je uživati u nadigravanju starih rivala.

Gosti u devetoj minuti traže igranje rukom u šesnaestercu „Orijenta“, ali sudac Čalić nije dijelio njihovo mišljenje.
Domaćini poletni i potentni prijete  preko Mikulića, Iličića, Fatića i prodornog Leskura, dok gosti s visoko podignutim bokovima stvaraju pritisak obrani domaćina. U 15. minuti  iz slobodnog udarca puca Rubčić i pogađa obrambenog igrača koji spašava najgore za domaćina. Domaćin je preko sveprisutnog Mikulića velika opasnost za gol „Crikvenice“. Prvo poluvrijeme završilo je 0:0 iako su gosti postigli pogodak, nakon što je iz izvedenog  prekida  Davor Vukelić nadvisio obranu „Orijenta“ i poslao loptu glavom u donji  lijevi golmanov kut. Međutim, sudac je gol poništio iz samo njemu poznatog razloga, premda je po mišljenju većine gledatelja gol bio je čist kao suza.
Do kraja poluvremena  domaćin ima izglednu šansu koju, opet glavom propušta Mikulić, a preko  Iličića i  Barišića prijete u 41 minuti.

Drugo poluvrijeme  „Crikvenica“  otvara  na najbolji mogući način. Moreno Merle najbolji gostujući igrač u današnjoj utakmici oduzima luptu protivniku, probija po desnoj strani i upošljava Petrovića. Iako okrenut leđima golmanu, on znalački prima loptu i manirom rutinera iz poluokreta pogađa gol Hermana.
Vodstvo gostiju trajalo je svega desetak  minuta  jer u 57. minuti „Orijent“ izjednačava iz prekida. Na centaršut i gužvu u šesnaestercu najbolje reagira David Andrić koji kraj statične gostujuće obrane glavom pogađa mrežu. Prekidi su ove sezone kobni po „Crikvenicu“, jer su najveći broj golova ove sezone dobili baš iz prekida igre.
U 62. minuti prijeti Deni Rubčić, ali golman Herman brani. Na drugoj strani  nesavladiv je Stipanov u dva navrata zaustavlja pokušaje najboljeg igrača domaćih Stjepana Mikulića. No, u 72. minuti ni gostujući golman nije mogao zaustaviti sjajnu reakciju crvene devetke koji na niski  ubačaj s lijeve strane reagira maestralno  glavom i zabija za vodstvo domaćih od 2:1.
Ispostavilo se da je to  bio i konačni rezultat ove utakmice pošto su pokušaji Rubčića i Njegovana pred kraj utakmiice ostali neiskorišteni.

Sve u svemu, bila je to utakmica po ukusu navijača, na kraju su se radovali domaći, a Crikveničanima ostaje žal jer su ostali praznih ruku, a odigrali su dobru utakmicu protiv jedne od najboljih momčadi lige.