Poraz nogometaša "Crikvenice" protiv "Rudara" u Labinu

1 - Bernard Imamović, NK "Crikvenica"

4. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - ZAPAD

17. kolo: RUDAR – CRIKVENCA 4:1 (2:1)

Labin, 11.3.2017. Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Bunčić (Poreč).
Strijelci: 1:0 Škopac (8'), 1:1 Imamović (21'), 2:1 Juričić (45'), 3:1 Macan (70'), 4:1 Licul (73').

RUDAR: Vozila, Načinović, Munjas, Škopac, Čudić (od 87' Belo), Macan (od 82' Fejzić), Juričić (od 36' Stepčić), Jurkić, Licul (od 89' Topić), Kurtić, Maksenčuk (od 77' Šepić).

CRIKVENICA: Srok, Merle, Vukelić, Smojver, Buršić (od 72' Pravdica), Imamović, Kuna, Butorac, Rubčić (od 75' Kustić), Frančišković (od 64' Xheladini), Gašparović (od 80' Prpić).

Žuti kartoni: Juričić („Rudar“), Vukelić, Buršić, Imamović i Gašparović („Crikvenica“).

Nogometaši „Crikvenice“ uvjerljivo su poraženi u Labinu protiv drugoplasirane momčadi prvenstva, međutim konačni rezultat ne pokazuje pravu sliku događaja na terenu.
Crikveničani su većim dijelom utakmice bili u najmanju ruku ravnopravni domaćinima, a da su iskoristili svoje šanse kojih je bilo više, mogli su se kući vratiti barem s jednim bodom.
Nogometaši „Rudara“ došli su u vodstvo u 8. minuti pogotkom Škopca, no u 21. minuti izjednačujući gol postiže Bernard Imamović. Nakon toga Rubčić pogađa gredu, a nešto kasnije prečku pogađa i Načinović. Dekoncentracija na samom kraju prvog poluvremena skupo je koštala „Crikvenicu“, možda je bila i odlučujuća za ishod utakmice. Naime, u zadnjim sekundama prvog poluvremena dobili su gol, strijelac za „Rudar“ je bio Juričić. Crikveničani su bolje otvorili drugo poluuvrijeme, desetak minuta su dominirali, međutim gol nisu postigli. Do kraja utakmice još su dvaput domaći svladali Sandra Sroka, strijelci su bili Macan i Licul, a u 60. minuti je Macan iz penala pogodio stativu.
Nakon utakmice dobili smo komentar Josipa Vukelića, trenera „Crikvenice“:
- Bili smo puno bolji nego što to pokazuje rezultat, odigrali smo bolje i u odnosu na utakmicu protiv „Lošinja“ u prošlom kolu. Međutim mi svoje šanse iskoristili nismo, domaćin jeste i ostaje nam samo žaliti za propuštenim. Šteta što nije nagrađena naša dobra izvedba u Labinu, ali, što je tu je, predstoji nam utakmica protiv „Pazinke“ u Crikvenici, dakle još jedne momčadi iz vodećeg trolista, tako da nam ni raspored nije naklonjen. Stjecajem okolnosti doveli smo se u nezgodnu situaciju, pali se polako „crveni alarm“, ali vjerujem da će nam napokon krenuti.