Poraz "Mornara" od prvaka "Pećina" u posljednjem kolu prvenstva

2 - Veterani Sandro Domijan i Sanjin Jelovac pomogli su u završnici lige uz trenera Ivicu Žirovca

18. kolo:  PEĆINE - MORNAR  23:22 (14:10)

Rijeka 22.4.2017. Dvorana mladosti. Gledatelja: 50. Suci: Grubor (iz Poreča), Žepčan (iz Umaga).

PEĆINE: Iljazović, Balas 2, Švabić 1, Žakula, Lipović 3(3), Vujović 1, Badanjak 1, Svjetličić, Pribanić 4, Matošević 2, Kostelac 4, Sančanin, Vrban 1, Gaši 4, Šunjić, Buratović.

MORNAR:  Matejčić 4, Čupić 4, Sandro Domijan 6, Mrakovčić 5 (1), Jelovac 1, Car, Mijić, Ivan Domijan 2.

Sedmerci: „Pećine“: 3 (3), „Mornar“: 1 (1).
Isključenja: „Pećine“: 2', „Mornar“: 8'.

Rukometaši „Mornara“ su na gostovanje protiv prvaka lige „Pećina“ u Rijeku otišli sa svega 8 igrača, međutim iako su bili značajno oslabljeni, Dramaljci su odigrali odličnu utakmiicu.  Do 6. minute igralo se gol za gol i rezultat je bio 3:2, nakon čega se domaćini odvajaju na 3-4 gola prednosti, a tu razliku uspijevaju održati sve do kraja poluvremena koje završava sa rezultatom 14:10.
U drugom dijelu rukometaši „Pećina“ održavaju pa čak i podižu svoju prednost na +5 golova, te je u 44. minuti rezultat 20:15. Zatim je uslijedio time-out „Mornara“ na kojem trener Tomislav Čupić bodri svoju ekipu i dogovara akcije za završnicu. Ohrabreni i raspoloženi Dramaljci nakon time-outa rade čudesnu seriju od 5:0, te 8 minuta prije kraja utakmice izjednačuju rezultat na 20:20. U posljednjim minutama, domaćini ipak konsolidiraju redove, te uspijevaju minimalnom razlikom utakmicu završiti u svoju korist rezultatom 23:22.
Kod „Mornara“ se istaknuo Sandro Domijan sa 6 postignutih pogodaka, dok su se kod „Pećina“ istaknuli  Matej Pribanić, Filip Kostelac te Andrija Gaši svi sa 4 postignuta pogotka.

- Zadovoljan sam kako smo sezonu priveli kraju. Igrači su dali sve od sebe, premda su nas u drugom dijelu sezone pratile brojne ozljede i otežavale nam gotovo svaki susret. Da nije bilo spomenutih ozljeda vjerovatno bi rezultat bio puno bolji, ali i ovako nismo nezadovoljni, rekao je nakon utakmice trener Tomislav Čupić.